Engellilerin Hünerleri Sergilenmeye Başlandı

  • Haberin Tarihi: 11 Mayıs 2016
  • Bu haber 8585 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Engellilerin Hünerleri Sergilenmeye Başlandı

Engellilerin Hünerleri Sergilenmeye Başlandı

Engelliler Haftası nedeniyle Elazığ’da faaliyet gösteren engelli bakım merkezleri ve sivil toplum örgütlerinin organize ettikleri sergi açıldı. Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Ahmet Aytar Meydanında gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, engelli bakım merkezileri ve STK’larının yetkilileri ve engelli aileleri katıldı. Program Genç Osman İşitme Engelliler Orta Okulu öğrencilerinin işaret dili ile okudukları İstiklal Marşı ile başladı. Serginin açılış kurdelesini Başkan Yanılmaz ile birlikte kesen Vali Zorluoğlu, Elazığ’ı engelliler açısından daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek istediklerini kaydetti.

Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz daha sonra stantları gezerek engelli bireylerin ürettikleri el ürünleri ile sanatsal becerilerini incelediler, engelliler ve aileleri ile sohbet ettiler. Vali Zorluoğlu: Engelli Bireyler İçin Daha Büyük Adımlar Atmalıyız. Gerçekleştirilen etkinlik hakkında bir değerlendirmede bulunan Vali Zorluoğlu şunları söyledi, “Çok başarılı çalışmalar sergilenmektedir. Stantlarımızdan biri de Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanemize aittir. Burada hastanede tedavi gören hastaların yaptıkları çalışmalar da sergilemektedir. Hastane Başhekimimiz bu faaliyetlere katılan hasların daha hızlı iyileşme gösterdiğini ve hastanede yatma ihtiyacının azaldığını kaydetti. Devlet olarak engelli bireylerimiz için daha büyük adımlar atmak durumundayız. Bu alanda son on, on beş yılda elbette çok büyük şeyler yapıldı, önceki yıllarla kıyaslanamayacak adımlar atıldı. Ancak halen yapılacak çok iş bulunmaktadır. İnşallah bugün yakalanan bu seviyeyi daha üst noktalara çıkarma arzusundayız. Vali Zorluoğlu: Elazığ’ı Engelliler İçin Yaşanabilir Bir İl Yapmak İstiyoruz Elazığ’da engelliler için çalışan sivil toplum kuruluşları ile devamlı birlikte çalışmaktayız. Yeni projeler üretiyoruz, onların ürettiği projelere destek olmaktayız. Özel İdare ve Belediyemiz marifetiyle şehrimizi engelliler için daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeye çalışırken, bir yandan da bu alanda eğitim veren kurumların sayısını artırmaya çalışıyoruz. Bu noktada Elazığ’da eğitim verecek bir özel eğitim okulunun daha temelini attık. Bu alandaki eğitim kalitesini artırmaya çalışıyoruz, engelli çocuklarımızın eğitime daha kolay ulaşmaları için gerekli tedbirleri almaya gayret ediyoruz. Kamu ve sivil toplum işbirliği ile Elazığ’ engelliler açısından çok daha yaşanabilir bir kent haline getirmeye çalışıyoruz. Bugün gerçekleştirilen sergide engelli çocuklarımızın çok başarılı çalışmalarını gezdik, kendilerini ve eğitmenlerini kutluyorum”.

(elazig.gov.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın