Fırat Üniversitesi Hastanesi’nden Büyük Başarı! Bölgede İlk Defa Uygulandı!

  • Haberin Tarihi: 27 Nisan 2016
  • Bu haber 2443 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Fırat Üniversitesi Hastanesi’nden Büyük Başarı! Bölgede İlk Defa Uygulandı!

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nden Büyük Başarı!

FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE BÖLGEMİZDE İLK DEFA UYGULANAN ÇERÇEVE YARDIMLI BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı tarafından hem Elazığ da hem de bölgemizde ilk defa “Çerçeve Yardımlı (stereotaktik) Beyin Tümörü (ur) operasyonu başarı bir şekilde yapıldı.

Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Sait Öztürk tarafından yapılan ameliyatta, ameliyattan hemen önce hastanın kafatasına bir çerçeve yerleştirilerek, beyin içerisindeki kitleye sıfır hata ile ulaşılıp yaklaşık 2 saatlik bir ameliyat ile hastanın beynindeki kitle çıkarıldı.

Yapılan ameliyat ile ilgili bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Öztürk, beyin tümörlü hastalarda çerçeve yardımıyla yapılan ameliyatların daha düşük riskli ameliyatlar olduğunu, hastaların ameliyat sonrası erken dönemde taburcu edilerek gündelik yaşamlarına döndüğünü belirtti.

Özellikle küçük boyutlu olan, ulaşılması zor ve çok yüksek riskli beyin tümörlerinde çerçeveli beyin tümörü ameliyatlarının hastalar için çok önemli bir avantaj sağladığını belirten Yrd. Doç. Dr. Öztürk, “İleri teknoloji ve deneyim gerektiren çerçeveli beyin tümörü ameliyatları ülkemizde sadece belli başlı birkaç merkezde uygulanabilen bir ameliyat. Bu ameliyata 2016 yılı itibariyle Fırat Üniversitesi Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniğinde yapmaya başladık. Bu konuda Elazığ’a ve bölgeye hizmet sunuyoruz” dedi.


Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın