Sigara Bırakma Kampanyasına Destek!

  • Haberin Tarihi: 15 Nisan 2016
  • Bu haber 1106 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sigara Bırakma Kampanyasına Destek!

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi basın açıklaması;

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklaması;

“Sigarayı bırakmaya karar vermek tedavinin ilk adımıdır. Bu kapsamda Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak çalışmalarımız sürmekte olup, aynı zamanda diğer kamu kurum ve kuruluşlarının bu faaliyetlerine destek olmaktayız. Tütünle Mücadele kapsamında Elazığ Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından Hükümlülere Yönelik başlatılan “Sigara Bırakma Kampanyasına” destek olmak amacıyla;

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Sigara Bırakma Polikliniğinde Görevli Dr. Demet AYTAÇ tarafından hükümlülere Sigaranın zararları ve Sigarayı Bırakma yöntemleri konulu konferans verildi.Tütün ve diğer bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele konusunda bilgilendirme yapıldı. Daha sonra Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünün isteği üzerine ilgili müdürlükte Dr. Demet AYTAÇ tarafından hükümlülere sigara bırakma polikliniği hizmeti verilerek isteyenlere ücretsiz ilaç desteği sağlandı. 2016 yılında toplam 8 gün Poliklinik ve danışmanlık hizmeti verilerek, bu kampanya kapsamında destek ve yardımlarımız devam edecektir.

Halk Sağlığı Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet veren Sigara Bırakma Polikliniğimize ( Adres: Merkez Ataşehir Mahallesi, Yiğitcan Sokak, Şehit Dr.Yüksel Demir Aile Sağlığı Merkezi No:1) ve Fırat Üniversitesi Hastanesinde bulunan Sigara Bırakma Polikliniğine sizde baş vurarak ücretsiz ilaç ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
Unutmayalım ki; sigara bağımlılığı tedavi edilebilir bir hastalıktır.

Sizin, ailenizin, sevdiklerinizin ve gelecek nesillerin sağlığının korunması için sigara bağımlılığı hastalığından kurtulun.

Sigara dumanına maruz kalmak öldürür. Bu nedenle başkalarının içtiği sigara dumanına maruz kalmayın.

Unutmayınız ki; kapalı alanda içilen sigara dumanı havalandırma ile etrafa yaydığı zararlı artıklardan ortamı asla arındırmaz.

Sağlıklı bir gelecek için Elazığ da Dumansız Hava Sahası çalışmalarımıza katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz. Bu kararlı duruşla oluşan Dumansız Yaşam Kültürünü yaygınlaştırmak ve herkesin Dumansız Yaşam Kültürüne dahil olmasını temenni ederiz.

Gelin dumansız yarınları birlikte kuralım.

Tüm hassasiyetimizle diyoruz ki; “DUMANSIZ HAYAT HER YAŞTA RAHAT.” şeklindedir.

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın