SEÇİM 2015

  • Yazının Tarihi: 15 Nisan 2015
  • Yazar: Mustafa Karşı
  • Bu yazı 2592 defa okundu.
  • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

RAHMAN ve RAHMAN OLAN ALLAHIN ADIYLA

Muhterem ve saygıdeğer hemşehrilerim uzun süredir KANAL ELAZIĞ portalında kendimce kaleme aldığım yazılarımda çeşitli konulara değindim. Öncelikle yazılarımın yayınlanmasını sağlayan KANAL ELAZIĞ portalına ve zamanını ayırarak yazılarımı okuyan çok kıymetli hemşehrilerime teşekkür ederek yazıma başlamak istiyorum.

Çağımızın bir teknoloji çağı olduğu genciyle yaşlısıyla 7’den 70’e herkesin aktif olarak kullandığı gündelik işlerinden fırsat bularak meşgul olduğu sosyal medya üzerinde gözlemlediğim kadarıyla en yaygın konuşulan konu 7 haziran genel seçimleri ve siyasi parti listeleri olmuştur. Uzun düşüncem sonucunda bende yazımı bu konuda kaleme alacağım.

Yaklaşan 7 haziran seçimleri öncesi başta şehrimiz ve ülkemizde 8 haziranın iktidar partisi 1 yıl öncesinden sosyal medya üzerinde bizlere göz kırpıyor durumdaydı. Geçtiğimiz 7 nisan haftası bu süreçte milletimiz adına çok önemli bir tarihtir. 7 Haziran sonrası Türk milleti adına halka hizmet götürecek adayların belirlenmesi gerçekleştirildi bu belirlenen adaylar ile siyasi partiler büyük bir adım atılmıştır. Bu süreçte halka hitap edecek vaatlerde bulunacak meydanlarda konuşacak sandıkta halkın önüne gelecek adaylar belirlendi.

Belirlenen bu adaylarla birlikte şehrimizde ve ülkemizde küsenler, darılanlar, umutlarını kaybedenler bu durumu dahada ileriye götürerek den intihar edenler, bazı listelerde yer alan isimlerle seçmende oluşan şok etkisi seçmenini umursayan siyasi parti profilleri oluşmuş durumda ve en önemli ise halkın usanmış olduğu mevcut duruma karşı bir alternatif oluşturuldu. Belirlenen bu adaylarla birlikte seçmende de bir çok soru işareti oluştu tarafsız bir kitle oluştu. Sonuç olarak milletin geleceğine yön verecek 7 haziran seçimine çeşitli bakış açısıyla odaklanmış durumda.

Hemşehrimizde hem ülkemizde her bir vatandaşın gelecek adına farklı beklentileri var iken 7 haziran seçimleri adına da farklı beklentileri olan olan isimler var. Bu süreçte ticaretin en canlı olduğu bir gerçektir ve bu sürecin en mükemmel durumda budur bence. Basın kuruluşlarının ve matbaa şirketlerinin avantaja dönüştürdüğü bu durum yılların kârını elde etme noktasında önemlidir. Bunun yanı sıra bu süreçte her türlü zararda olan ve dezavantajı olan toplumda sıradan Türk vatandaşıdır.

El emeğini sömüren ülke, iş kazalarında dünya üçüncüsü olan bir ülke, okumuş işsizler sayısının gün geçtikçe artıyor olduğu bir ülke, kadın cinayetlerinin arttığı bir ülke sistemine karşıyım bu sistemin yanlış olduğunu düşünüyorum. Şehrimde ülkemde ve yeryüzünde hiçbir insana karşı bir düşmanlık gütmeyen, faize dayalı para sistemini bitiren insanın varlığını, emeğini, alın terini sömürmeyen farklı inançları ve düşünceleri yok saymayan yönetimin gerekli olduğunu düşünüyorum.

Bu noktada yapılması gereken süreci her objektiften takip ederek sabırla 7 haziranı bekleyip sandıkta hedefi ON İKİDEN vurarak önümüze sunulan alternatifi değerlendirmek kardeşlik mesajını sunan birlikteliğin farkına varmak gerekir toplumun gelecek adına yapması gerek en önemli unsurdur bu. Şahsım ve ailem başta olmak şehrim ülkem adına hayırlı bir seçim olması temennisiyle.

Bir Yorum Yazın