Erbakan İçin Anma Programı Düzenlenecek

  • Haberin Tarihi: 25 Şubat 2015
  • Bu haber 1420 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Erbakan İçin Anma Programı Düzenlenecek

Prof. Dr. Necmettin Erbakan ölümünün 4. yılında anılacak

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca‘nın vefatının 4. yıl dönümünü nedeniyle Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Recep Koca basın bildirisi yayınladı. Recep Koca yayınladığı bildiride;

“27 Şubat 2011 Tarihinde hakkın rahmetine kavuşarak aramızdan ayrılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı vefatının 4. yıl dönümünde büyük bir özlem ve rahmetle anıyoruz.

Ömrünü İslam’a ve insanlığa adamış, tüm baskı ve zulümlere rağmen inancından taviz vermemiş, hayatı ve mücadelesiyle dünya Müslümanlarının örnek aldığı 54. Hükümetin Başbakanı, büyük devlet adamı, Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Hocamızın vefatının 4. yıldönümü münasebetiyle, tüm dünyada, Ülkemizde ve hocamızın çok değer verdiği aziz şehrimiz, Elazığ’da “Erbakan Haftası” etkinlikleri kapsamında anma programları tertip edilmektedir.

Bu kapsamda 26 Şubat 2015 Perşembe günü yatsı namazını müteakiben İlimiz Yeni Camiinde Kur-an Ziyafeti, hatim ve dua programı düzenlenecektir.

“Bir milletin asıl gücü; topu, tüfeği yahut tankı değil imanlı ve inançlı gençliğidir” diyerek gençliğe hak ettiği değeri veren;

“Ben ne yaptıysam Allah rızası için yaptım” diyerek samimiyetini ortaya koyan,

“Ben kesinlikle inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda bütün dünyada en gür seda hakkın ve hakka inananların olacaktır”,

“İman varsa imkân da vardır, milli görüşçü asla vazgeçmez”,

“Fırtınalara yön veren kelebeklerin kanat çırpışıdır” diyerek inandığı yolda malı ve canı ile cihad eden merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız için Perşembe akşamı Yeni Cami’de yatsı namazından sonra düzenlenecek olan Kur-an Ziyafeti ve hatim programına tüm halkımız davetlidir.” şeklinde ifadelerde bulundu.
Erbakan haftası

Bir Yorum Yazın