AK Parti’de Aday Gösterilmeyecekler Belli

  • Haberin Tarihi: 20 Şubat 2015
  • Bu haber 2034 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

AK Parti’de aday adaylık süreci heyecanla devam ederken, partiden veto yiyecek isimler de şimdiden belli gibi

Haziran’da yapılacak genel seçimler yaklaşırken AK Parti’den milletvekili olmak için aday adaylık süreci bugün sona eriyor. AK Parti’de 50 bini aşan aday adayları, zorlu bir süreçten sonra genel merkeze mülakata çağrılacak. Adaylar belirlenirken vatandaşlarla yapılacak kamuoyu araştırmaları da belirleyici olacak. Peki mevcut vekillerin durumu ne olacak?

AK PARTİ’DE ADAY GÖSTERİLMEYECEK İSİMLER

Şu anda AK Parti’nin mevcut milletvekilleri de aday adayı olmak için genel merkeze başvuruda bulundu ya da bugün başvurusunu yapacak. Aday adaylığı başvurusu yapanlar ile mevcut milletvekilleri arasında paralel yapıya sempati duyan milletvekili, iş adamı, üst düzey yönetici ve akademisyen isimler çok sıkı bir araştırmadan sonra belirlenecek ve asla aday olarak gösterilmeyecek. Zaten Gülen Cemaati’yle içli dışlı olan ve kendini gizlemeye çalışan isimler, milletvekilleri tarafından tek tek tespit edilerek genel merkeze bildirildi.

İSİMLER BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NUN ÖNÜNDE

17-25 Aralık’ta hükümete yönelik olarak başlatılan operasyonun ardından AK Parti içerisinde sessiz kalan ve ‘güçlünün yanında kalarak taraf belirleme politikası’ güden milletvekilleri de 7 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olarak gösterilmeyecek. Gerek Başbakan Ahmet Davutoğlu gerekse parti yönetimi bu isimleri tespit etti.

ERDOĞAN SİNYALİ VERMİŞTİ

Hatta dönemin Başbakan’ı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Temmuz’da Köşk adaylığını açıkladığı tarihten sonraki grup toplantısında AK Partilileri açık bir şekilde uyarmış, partinin 2015 seçimlerinde izleyeceği aday belirleme kriterinin sinyalini de vermişti.

ERDOĞAN: BİZ DE MİLLETİMİZ DE BUNU NOT ETTİK

Erdoğan 8 Temmuz 2014’te yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki içimizde de bu yapıya gerektiği tepkiyi koymayanlar var. Kimi belediyelerde bakanlıklarda cesaretle bu işin üzerine gidilmediğini görüyoruz. Devekuşu kafasını kuma gömer kimse görmüyor sanar. Millet kimin ne yaptığını görüyor. Kimin sessiz kaldığını kimin kafasını kuma gömerek ihanete göz yumduğunu görüyor ve biliyor. Bu ihanet şebekesine göz yumanlar müsamaha gösterenler bilsinler ki biz de milletimiz de bunu not ettik ediyoruz. Millet nezdinde hiçbir eylem hesapsız kalmaz.” ifadelerini kullanmıştı.

Anlaşılacağı üzere, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nun paralel yapıyla mücadele konusundaki kararlılıkları aday belirleme sürecine de belirgin bir şekilde yansıyacak.

(haber7)

cecert

Bir Yorum Yazın