Selçuk Öztürk’ten Flaş Açıklamalar!

  • Haberin Tarihi: 16 Şubat 2015
  • Bu haber 2213 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Selçuk Öztürk’ten Flaş Açıklamalar!

PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor’da, kulüp başkanı Selçuk Öztürk, “Ana hedefimiz, bu yıl ligde kalmak ve Elazığsporu’muzun önümüzdeki yıl Süper Lig’e oynayabileceği kadro ve yapıyı oluşturabilmektir” dedi

Elazığspor Kulübü Başkanı Öztürk:

– “Ana hedefimiz, bu yıl ligde kalmak ve Elazığspor’umuzun önümüzdeki yıl Süper Lig’e oynayabileceği kadro ve yapıyı oluşturabilmektir”

Öztürk, kulüp tesislerinde düzenlendiği basın toplantısında, Elazığspor‘un son haftalarda aldığı kötü sonuçların takımın başarısızlığının değil, şansızlığının sonucu olduğunu belirtti.

Teknik direktör Ümit Özat‘ın 7 maç ceza almasıyla futbolcuların moral ve motivasyonunun bozulduğunu ifade eden Öztürk, “Çocuklar daha bu hafta o sıkıntıyı ve depresyonu üzerinden atabildi. Teknik adamın kenarda olmaması büyük bir sıkıntı. Çocuklar, hoca ve bizim onlarla konuşmamız ve motive etmemiz sonucu psikolojik yükü üstlerinden attı. Geçen hafta, evvelki hafta atamamışlardı” diye konuştu.

Öztürk, sezonun ilk yarısında yakaladıkları çıkış sonrası kamuoyunda play-off beklentisi oluştuğunu hatırlatarak, “Bu beklenti, ikinci yarı alınan kötü sonuçlar sonrası takımın ligde kalması yönünde değişti. Takımımızı içinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeniyle sağlam temeller üzerine oturtamadık. Ana hedefimiz, bu yıl ligde kalmak ve Elazığsporumuzun önümüzdeki yıl Süper Lig’e oynayabileceği kadro ve yapı oluşturabilmektir” dedi.

Elazığspor’u zor şartlar altında bugünlere taşıdıklarına dikkati çeken Öztürk, şunları kaydetti:

“Tüm maddi sıkıntılara rağmen ikinci yarı gerçekleştirdiğimiz transferle ligde güçlü bir takım izlenimi verdik. Bunları kimseden destek almadan başardık. Diğer kulüplere verilen desteklerin aynısının bize de verilmesi halinde Elazığspor’u en iyi noktalara getirebiliriz. Burada sizin huzurunuzda taahhüt ediyorum, bana o destekler verilsin eğer Elazığspor‘a önümüzdeki sene en kötü play-off oynatmazsam Ümit Özat da yönetimim de aslanlar gibi istifa eder gideriz. Biraz kötü gidince sıkıntı oluyor ancak nerelerden geldiğimizi unutmayalım. Allah’ın izniyle 33-35 puanı bulacağız ve ligde kalacağız.”
Elazığspor Kulübü Başkanı Öztürk:
aa logo

Bir Yorum Yazın