Cihan Telo Açıkladı, Meydanlar Doldu Taştı!

  • Haberin Tarihi: 14 Şubat 2015
  • Bu haber 3633 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Cihan Telo Açıkladı, Meydanlar Doldu Taştı!

Elazığlı doktor, işadamı ve siyasetçi Cihan Telo, Ak Parti Elazığ Milletvekili Aday Adaylığı’nı açıkladı. PTT Meydanı ve İzzetpaşa Camii Etrafı Sevenleri ile Doldu Taştı

Ak Parti’ye dinamizm katacak bir aday adayı olarak görülen Dr. Cihan TELO bugün yaptığı basın toplantısıyla Ak Partiye resmi müracaatını gerçekleştirdi.

Ak Parti Elazığ milletvekili aday adayı olan Dr. Cihan TELO 25. dönemde “hizmete varım” dedi. Geçmişi başarılarla dolu bir Doktor, Ciddi ve Çalışkan bir İşadamı, Doğruluk ve Süreklilik ilkesi ile bir Sivil Toplum gönüllüsü olarak ta çok sevilen ve girdiği her alana dinamizm katan Dr. Cihan TELO’nun hayatı başarılarla dolu.

Dr. Cihan TELO 1966 Elazığ Maden doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladıktan sonra 1983-1989 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde eğitimini tamamladı. 1989-1993 yılları arasında SSK Ankara Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi ihtisasını tamamladı. 1993-2006 yılları arasında SSK Elazığ Hastanesi’nde çalıştı. 2006 yılından itibaren sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde, 1998 yılında kurucusu olduğu özel bir sağlık kuruluşunda yönetici ve doktor olarak çalışmaya başladı. Halen aynı kuruluşta aktif olarak iş ve meslek hayatına devam etmektedir.

cihan telo

Ayrıca 1996 yılından itibaren, Tıp Laboratuvarı, Görüntüleme Merkezi, İnşaat, Hazır Beton vb. işletmelerin kuruşunda öncülük ederek, iş sahası oluşturmak ve kazandığını Elazığ ile paylaşmak felsefesini güttü.
2006-2007 Yılları arasında 2 dönem, Elazığspor yönetim kurulu üyeliği ve Elazığspor basın sözcülüğü görevini yaptı.

2013 Yılından bu yana E.T.S.O (Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası)’da yönetim kurulu üyeliği devam ederken 25 dönem milletvekilliği aday adaylığı için bu görevinden istifa etti.

Çok sayıda sivil toplum kuruluşu, mesleki kuruluşlarda ve hayır kuruluşlarında, kurucu, yönetici ve üyelikler yaptı.

Gerek sağlık alanında gerekse İş hayatı adına, yurtiçi ve yurtdışında onlarca seminer, panel, toplantı ve eğitimlerde aktif olarak bulundu.

Dr. Cihan TELO Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ak Parti Teşkilatlarımızın kıymetli tüm delege ve üyeleri, saygıdeğer hemşehri ve dostlarım, basınımızın güzide mensupları, hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Uzun zamandır Elazığ il ve ilçelerinde yapmış olduğum istişarelerde; kanaat önderleri, muhtarlar, sivil toplum dernekleri ve kurumlarında ayrıca il teşkilatım ve il başkanımla yapmış olduğum görüşmelerimde; il, ilçe ve belde teşkilat başkanlarımla ve belediye başkanlarımla yapmış olduğum görüşmelerimde aldığım izlenim adaylık başvurusunu yapmam yönünde beni ciddi bir biçimde yüreklendirmiştir.

Ayrıca siyasi tecrübelerim doğrultusunda adaylık için şartların uygun olduğu, partimin çatısı altında; ülkeme, bölgeme ve ilimize pozitif katkıda bulunacağıma inandığımdan aday adaylığına karar vermiş bulunuyorum.

cihan telo adaylık başvurusu ak parti

“SİYASET MİLLETE HİZMET FIRSATIDIR”

Her şeyden önce ümit varız. Milletimizle barışık, milletimize hizmeti ibadet sayan, dürüst siyaset kültürünün yetiştirdiği kadrolarımız varoldukça gelecek daha güzel olacak. Hamdolsun ki geleceğe ve hayata dair korku ve endişelerimiz olmadığı gibi, ilkeli ve verimli çalışma prensiplerimiz de var.

Aday adaylığı süreci sonunda, eğer adaylık görevi şahsıma tevdi edilir, halkımız da o yüce emaneti bir dönem adımıza onaylarsa, genel uygulamada 2023 hedeflerine ulaşmada, birikimlerim doğrultusunda gördüğüm aksaklıklara, siyaset ve icraatin merkezinden katkı sağlamak istiyorum.

Doktor, İş adamı ve Sivil toplum gönüllüsü olarak gelecek projeksiyonuma her zaman ekip ruhuyla hazırlandım, başarının hep merkezinde oldum, oturduğum koltuktan hiçbir zaman güç almadım; aksine o koltuğa, güven ve katkı sağladığıma inanıyorum.

cihan telo (2)

“AK PARTİ SİYASETE ERDEM GETİRMİŞTİR”

Ak Parti siyaset tecrübesini zirveye taşıdığı şu dönemde, siyasete; ilkeli, dürüst ve sözünün eri kimlikleri kazandırarak politikaya yeni bir Erdem getirmiştir.

Bu erdemin devamı için; siyasetin vitrinine, halkın gözünde; özü sözü bir insanlarımızın çıkmasını arzu ediyorum.

Siyasette çirkin rekabet için değil; birlikteliği ve ahlaklı mücadeleyi sağlayarak dünya rekabetinde bir adım önde olmak için çaba sarfetmeliyiz.
Birikimli, dürüst ve halkın değer verdiği insanların, siyasetten uzak durmamalarını, ve liyakat sahibi insanlarımızı aktif siyasete davet ediyorum, gelin hep beraber şehrimize ve ülkemize hizmet edelim.

Pek çoğunuzun yakından tanıdığı, bu topraklara hizmet etmiş biri olarak, Elazığ’mızı daha kalkınmış ve bölgesinde lider bir il yapmak için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir nefer gibi çalışmanın azim ve kararlılığındayım.

Uzun yıllardan beridir Elazığ’ımıza; Doktor, işadamı, ve sivil toplum gönüllüsü kimliklerimle katkı sunmayı kendime görev edindim.

Önemli başarıların ortağı olduğum çeşitli platformlardaki görevlerimde, her zaman omuz omuza yürüdüğüm Ak Parti’li dostlarımla, edindiğim birikimlerimi, partimizin Elazığ’da çok daha fazla büyümesi, Elazığ’mızın ülkemizde hakettiği yere gelmesi ve çok daha gelişmesi için kullanacağım.

Bu yolda, sizinle birlikte yürümem için bana vereceğiniz destek, en büyük onur ve kazanımım olacaktır.

cihan telo adaylık başvurusu ptt

Ak Parti teşkilatlarımızın ve dostlarımızın “artık; aktif siyasetin içinde olman lazım” çağrılarını duymazdan gelemedim ve değerli kadirşinas Elazığ halkımıza ve Ak Parti teşkilatlarına hizmet edebilmek için milletvekili aday adayı oldum.

Elazığ’ımıza ve ülkemize hizmetin adresi olan; Ak Partiden şimdi de aday adayı olarak başvuruyorum.

Ak Parti Teşkilatımıza, tüm delege ve üyelerimize, tüm hemşehri ve dostlarıma ve siz basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyor; bu günkü kararımızın Elazığ’ımıza, vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

cihan telo adaylık başvurusu izzetpaşa

cihan telo adaylık başvurusu kadın kolları

Bizler de Kanal Elazığ olarak, Sn Cihan Telo’nun aday adaylığı’nın hayırlı olmasını diliyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Bir Yorum Yazın