Yıldızlar Otomotiv’den Elazığ’a Yeni Bir Yatırım

  • Haberin Tarihi: 13 Şubat 2015
  • Bu haber 2325 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yıldızlar Otomotiv’den Elazığ’a Yeni Bir Yatırım

İlimiz firmalarından Yıldızlar Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti ilimizde olmayan bir oto bayiliğinin daha ilimize gelmesine vesile oldu

Ford özel, Karsan yetkili satıcısı ve servisi olarak uzun yıllardır ilimizde faaliyet gösteren Yıldızlar Otomotiv dün yeni bir anlaşmaya daha imza atarak Hyundai Truck marka araçların servis ve satış bayiliğini alarak Hyundai Truck’un bölge temsilcisi oldu.

Firma sahibi Halis Yıldız, şehrimizin ve bizlerin güçlenmesi bakımından önem arz eden bu bayiliği almak için yaklaşık bir yıldır mücadele ettiklerini söyleyerek, iş adamlarından otomotiv sektörüne yatırım yapmaları gerektiğine dikkat çekti.

Yaklaşık 25 oto bayiliğinin ilimizde olmadığından bahseden Yıldız, bu durumun kendilerine acı verdiğini, Elazığ gibi doğunun merkezi konumunda olan bir ilin hakkının bu olmadığını, yetkililerimizin eş dost ve akrabalarına yardımcı olarak ilimizde bayiliği olmayan firmalarla görüşerek bunları kentimize kazandırmalarını istedi.

Otomotiv sektörünün asla ve asla kaybettirmeyen bir sektör olduğun söyleyen Yıldız, birkaç firma ile görüştüklerini ancak Elazığ’ın kapasitesinin düşük olduğu ve bundan dolayı taleplerinin red edildiğini belirtti. Bu mesnetsizliği yıkmak için de şehri idare edenlerin biran evvel söz konusu firmalarla görüşmeleri gerektiğinden bahseden Yıldız, şehirlerin vizyonu ilde olan bayiliklere bağlıdır dedi.

Özellikle kentimizin önderi olan Belediye Başkanı Sayın Yanılmaz‘dan ricada bulunarak, başkanımızın amacı bu şehrin kalkınması ise eğer çer çöple, kaldırım taşı ya da çiçek böcekle uğraşmalarını değil, yatırıma yön vermelerini istedi. Bu kentin insanında paranın çok olduğunu ancak vatandaşın parasını nasıl değerlendirmesi gerektiğini bilmediğini söyleyen Yıldız, şehirdeki anlayışın hazırcılık olduğunu bunu yıkmak için de görevin çoğunun belediye başkanına düştüğünü söyledi.

hyundai2

İki bayilikle daha dirsek temasında olduklarını, bunları da ilimize kazandırmak için çaba sarf ettiklerini onun için de Elazığ insanından destek ve dua beklediklerini, Elazığ esnafından da ilimize yatırım yapmaktan korkmamalarını ‘’Haram yiyen zengin olur ama helal çalışan kazanır’’ anlayışıyla hareket etmelerini isteyerek ilimize kazandırmış oldukları yatırımın kentin havasını soluyan tüm insanlarına hayırlı olmasını diledi.
yıldızlar elazığ

Bir Yorum Yazın