CHP İl Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu Açıklama Yaptı

  • Haberin Tarihi: 13 Şubat 2015
  • Bu haber 876 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP İl Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu Açıklama Yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, “Cumhuriyet Halk Partisi, diğer muhalefet partileri gibi sonuna kadar buna (İç Güvenlik Reform Paketi) karşı çıkmaya kararlıdır” dedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu:

– “Cumhuriyet Halk Partisi, diğer muhalefet partileri gibi sonuna kadar buna (İç Güvenlik Reform Paketi) karşı çıkmaya kararlıdır”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, “Cumhuriyet Halk Partisi, diğer muhalefet partileri gibi sonuna kadar buna (İç Güvenlik Reform Paketi) karşı çıkmaya kararlıdır” dedi.

CHP Elazığ İl Başkanlığı’nca, Yol-İş Sendikası Konferans Salonu’nda düzenlenen “Mahalle, Köy Temsilcileri ve Sandık Çevresi Sorumluları Eğitimi” programına katılan Erdoğdu, gazetecilere yaptığı açıklamada, parti olarak hükümetin çıkarılmak istediği İç Güvenlik Reform Paketine karşı olduklarını söyledi.

CHP olarak demokrasinin ve özgürlüklerin sonuna kadar savunucusu olacaklarını ifade eden Erdoğdu, şöyle devam etti:

“İç güvenlik paketi, valileri adeta sıkı yönetim yetkilisi haline getiren, gençlerimizin seslerini yükselttiklerinde en ufak bir olayda suçlu, cezalandırılması, gözaltına alınması gereken kişiler olarak ilan eden, en ufak bir görüş beyanını ve protestoyu ağır bir biçimde cezalandıran bir düzeni getirmeye çalışan bir paket. Cumhuriyet Halk Partisi, diğer muhalefet partileri gibi sonuna buna karşı çıkmaya kararlıdır.”

Bir gazetecinin, “Bir televizyon programında manken Tuğçe Kazaz’ın bir açıklaması vardı. CHP zihniyetinden dolayı Hristiyan oldum diye. Bununla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?” şeklindeki sorusu üzerine, şöyle konuştu:

“Geçenlerde Genel Başkanımız biraz espriyle şöyle dedi. ‘Her şey Cumhuriyet Halk Partisi’nden biliniyor. Edirne’deki sel felaketini de yakında bizden bilecekler’ diye. Bir de Obama’nın bir reklam filmi var. O film de aynı zihniyeti yansıtıyor. Önünde bir bardak içecek, bisküvi batırmaya çalışıyor. Bisküvi sığmayınca bardağa bu da Obama’nın yüzünden diyor, muhaliflerini taklit ederek. Ben burada bir kişiyi hedef alarak tartışmaya girmek istemem ama yaratılmaya çalışılan bu yaklaşımın geçerliliği yoktur. Vatandaş biliyor, Türkiye’deki iyinin, güzelin, doğrunun, namuslunun, ahlaklının ve özgürlüğün yanında olan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”

– Birleşik Haziran Hareketi üyesinin göz altına alınması

Erdoğ’du, bir gazetecinin “Birleşik Haziran Hareketi yürütme üyesi dün göz altına alında, bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?” şeklindeki sorusu üzerine gözaltının iç güvenlik paketinin daha geçmeden nasıl uygulanacağının bir göstergesi olduğunu savunarak, şöyle devam etti:

“Bugün Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partililer bilimsel, laik, eğitim için onlar da eylemdeler. Sadece Cumhuriyet Halk Partililer değil, özellikle eğitim alanındaki sendikalarımız, ilerici örgütler, cumhuriyetçi örgütler bilimsel ve laik eğitim için eylemdeler. Bu bilimsel ve laik eğitim demokrasinin temelidir. Çünkü bilimin ve aklın egemen olmadığı, hurafenin egemen olduğu bir eğitim sisteminin ürettiği iş gücü, insan, vatandaş asla özgürlüklerin demokrasinin savunulduğu bir ülkenin özgür bireyi olamaz. Onun için bilimsel ve laik eğitimi aklın ve mantığın egemen olduğu, bu topluma yararlı vatandaşlar ve öğrenciler yetiştiren bir sistem olarak sonuna kadar savunacağız.”

aa logo

Bir Yorum Yazın