EBEGEM Yeni Fırsatlarla Sürüyor

  • Haberin Tarihi: 12 Şubat 2015
  • Bu haber 1090 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
EBEGEM Yeni Fırsatlarla Sürüyor

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM ) bünyesinde açılan Housekeeping (kat elemanı) ve Servis elemanı kursu, eğitime başladı

Elazığlı gençleri geleceğe hazırlama yolunda destek vermeyi amaçlayan EBEGEM, gelişen hizmet sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla başlattığı kursa, kayıtlar tamamlandı. Başvuruların ardından noter huzurunda yapılan çekiliş sonrası belirlenen 25 kursiyer, bir hafta süresince teorik eğitime tabi tutulacaklar.

Kursun başlaması nedeniyle Belediye Meclis Salonu‘nda bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Masar Ayaz, Fırat Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr. Özcan Demir, Ramada Otelleri Siyosu Taner Bektaş ve kursiyerler katıldı.

Toplantıda konuşan Yrd.Doç.Dr. Özcan Demir kursla ilgili bilgi vererek, “Arkadaşlarımızın müracaatları sonucunda yapılan seçimin ardından ilk dersimiz bugün başlayacak” dedi.

Daha sonra söz alan Ramada Otelleri Siyosu Taner Bektaş, bu işi yapacak kişilerin en doğru şekilde eğitim alması gerektiğini belirterek, “Bu işin temelleri hiç bir yerde değişmiyor. İyi bir adım attığınızı söylemek isterim. Bu işi ciddiye alıp, iyi çalışan arkadaşlarımız çok kısa sürede iş sahibi olacaklardır. Bu konuda personel ihtiyacı her zaman vardır. Bu kıymetli bir fırsattır” diye konuştu.

Bu alanda Elazığ’da ciddi yatırımların yapıldığına dikkat çeken Bektaş, “Elazığ’da bu alanda önemli bir vizyon çalışması var. Elazığ’da öne çıkarılan üç ana sektörden biri turizm sektörüdür. Sektörün seçilmiş olmasının yanı sıra yeni yapılan yatırımlar da var. Dolayısıyla bu sektör çok ivme kazanmış, kıymetli bir sektördür” şeklinde konuştu.

Kursa katılan kursiyerlere bir haftalık teorik eğitimin ardından, bir haftalık uygulamalı eğitim verilecek. Kursu tamamlayan kursiyerler, eğitimlerin ardından sertifikalandırılacaklar.
Amaçlarının sektöre nitelikli ve eğitimli personeller kazandırmak olduğunu belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, benzer eğitimlerin devam edeceği müjdesini verdi.
elazığ belediyesi ebegem2

Bir Yorum Yazın