Elazığ’dan Suriye’ye Dev Yardım

  • Haberin Tarihi: 10 Şubat 2015
  • Bu haber 1511 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ’dan Suriye’ye Dev Yardım

Elazığ’dan Suriye’ye 18 tırlık un yardımı

İHH İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şubesi Başkanı Kılıç: “İHH İnsanı Yardım Vakfı olarak Suriye krizi başladığı günden beri Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 5 bin tırlık muhtelif yardımları Suriye içlerine ulaştırdık”

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şubesi ve Elazığ Belediyesi koordinesinde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle temin edilen 18 tır dolusu un, kamplarda kalan sığınmacılara ulaştırılmak üzere Suriye’ye gönderildi.

Her birinde 27,5 ton unlu yüklü olan 18 tır, yapılan duaların ardından yarısı Kilis yarısı ise Reyhanlı’dan Suriye içlerine ulaştırılmak üzere konvoy halinde İstasyon Meydanı’ndan yola uğurlandı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şubesi Başkanı Metin Kılıç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye’deki kriz başladığından bugüne yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti.

Temennilerinin Suriye’deki savaşın sona ermesi ve gerek Suriye’de gerekse dünyanın çeşitli ülkelerine dağılmış mağdur şekilde yaşayan Suriye halkının böyle bir yardıma ihtiyaç duymamaları olduğunu ifade eden Kılıç, şunları söyledi:

“İHH İnsanı Yardım Vakfı olarak Suriye krizi başladığı günden beri Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 5 bin tırlık muhtelif yardımları Suriye içlerine ulaştırdık. Tabi Elazığ olarak bu süreçte bizler de boş durmadık. Bu krize Elazığ halkıyla beraber gerekli hassasiyeti gösterdik. Geçmiş yıllar itibariyle Elazığ’dan 27 tırlık malzeme gönderildi. Bugün de 18 tırlık undan oluşan yardım konvoyunu inşallah Suriye içlerine göndereceğiz. Suriye’de İHH tarafından günlük yüzbinlerce kişiye aş dağıtılmakta, inşallah bizler de Elazığ olarak bu kervana bir nebze de olsa katkıda bulunacağız.”
elazığdan suriyeye yardı
aa logo

Bir Yorum Yazın