NEYE ADAYIM, NİÇİN ADAYIM?

  • Yazının Tarihi: 8 Şubat 2015
  • Yazar: Cevdet Kesen
  • Bu yazı 8041 defa okundu.
  • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

NEYE ADAYIM, NİÇİN ADAYIM?

İnsan hayatta seçimleri ile kendisine bir yer belirler. Seçimlerimiz de kimliğimizi aşikâr eder. Biz Müslümanlar, hayatta iki yol olduğuna inanırız: Hak ve Batıl; Adalet ve Zulüm; İyi ve Kötü, Güzel ve Çirkin. Şair ne güzel söylemiş:

“Her şey akar, su, tarih, yıldız, insan ve fikir;
Oluklar çift; birinden nur akar; birinden kir.”

Bu ikisi arasında duranlar veya arada zikzaklar yapanlar inancımızca en hor görülenlerdir. ‘Evet’ ile ‘Hayır’ arasına ‘Belki’nin sokulması bize göre değildir.

Ülkemiz yeni bir seçimin eşiğine geldi. Her seçim ülkemizde çok önemli olmuştur, ama bu seçim kritik bir dönüm noktasıdır.

Bu seçimde, yılardır hizmet ve etki alanımda gönüllü olarak çalıştığım Ak Parti’den Elazığ Milletvekili Aday Adayı olmaya karar verdim.
Adaylığım, sıradan bir “Ankara Vekilliği” adaylığı değildir. Adaylığım nerede durduğumun göstergesi ve ‘Yeni Türkiye’ projesinin bir hizmetkârı olabilmenin gururunu yaşayabilmenin ifadesidir.

Neye adayım?

Ak Parti’nin davasını yürüttüğü; Hakk’ın, Adalet’in, İyi’nin ve Güzel’in toplumumuza hâkim olabilmesine, buradan dünyaya yayılabilmesine adayım.

Ak Parti ‘Sessiz Devrim’ niteliğindeki hizmetleri ile bunu ispat etmiştir. Türkiye, son on yıllık siyasi hayatı ile yeniden ve daha güçlü bir şekilde ayağa kalkarak bölgemizin en güçlü ve etkili, dünyanın ise önemli ülkelerinden birisi olmuştur. Bu başarı, milletimize insanca yaşayabilme onur ve gururu sağladığı gibi Türkiye sınırlarını aşarak dünyadaki tüm mazlumlar için de umut olmuştur.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde sessiz devrim niteliğinde bir yönetim performansı gösterilmiş, ‘Millete Hizmet Yolunda’ felsefesi ile ülkemiz topyekûn bir kalkınma hamlesi yaparak her alanda tüm alt yapı işlerini tamamlamıştır. Türkiye artık hiçbir alanda gelişmiş ülkelerden geri değil, hatta bazı alanlarda daha da ileridedir.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dönemi ise alt yapı işlerini tamamlamış ülkemizin, üst yapısının güçlendirilmesi dönemidir. Bu dönem, ‘Yeni Türkiye Yolunda’ felsefesi ile nitelikli insan gücü üzerine, yeni ve güçlü bir toplum oluşturularak, sürdürülebilir büyümenin sağlanabilmesi dönemidir. Sürdürülebilirlik ancak nitelikli insan kaynağı ile mümkündür.

Ak Parti, artık Türkiye’nin yönetimi ve Yeni Türkiye’nin bizzat kendisi demektir. Ak Parti, bilgi ile gücü erdemli bir şekilde birleştirerek toplumu yönetecek, yeni siyaseti taşıyabilecek, ona güç katabilecek bir insan kaynağı ile Yeni Türkiye’yi inşa edecektir.
Yeni Türkiye; bilimde, sanatta, ahlakta ve temel değerlerimizde güçlü olan içten aydınlanmış bir ekip ile inşa edilecektir. Siyasetteki kalite ve nitelik arttıkça, toplumun restorasyon süreci de daha çabuk ve daha kalıcı olacaktır.

Bu inşa insanımızın yeniden inşasıdır. Eskiden olduğu gibi ahlak, ilim ve irfanda önde gelenlerin önemli ve değerli olduğu; paranın, aşiretin veya cemaatçiliğin aldatıcılığından toplumumuzun ve insanımızın kurtulduğu bir inşa süreci…”

Niçin adayım?

Başından beri siyaseti toplum içerisinde informal olarak sürdürüyorum. Hem yaptığım hizmetler hem de gazete yazarlığım ile AK Parti’nin sessiz devrimini, her alandaki reform içeren değişimlerini destekliyor, elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalışıyorum.

Ak Parti’nin bu dönemde oluşturmaya çalıştığı Yeni Türkiye’nin inşa sürecinde bir hizmetkâr olmaktan gurur duyacağımdan, bu sistemin inşası için en iyi katkıyı sağlayabileceğimden, Hem Ülkemiz hem de Şehrimiz için bu yeni dönemde aktif siyaset yapmam gereğine inandığımdan dolayı AK Parti’deki çalışmalarıma aktif siyaset ile devam etmek istiyorum.

Bu dönemde; insani değerlerimizi hatırlatan, adaleti, iyiliği ve merhameti yaşayan ve yaşatan, kendisine özendiği kadar topluma da titizlenen, yaşadığı döneme değer katan, nitelikli, dinamik, güvenilir ve aktif iyi olan insanların siyasette olması gerektiği için siyasete giriyorum.

Eğer nasip olur ve milletimizin teveccühü ile vekil kabul edilirsem, sıradan bir “Ankara vekili” olmayacağıma, Elazığ’ın çözüm aranacak her sorunu ile ilgileneceğime, hayırlı bir siyaset modeline tüm Elazığlılar ile birlikte öncülük edeceğime, söz vererek siyasete giriyorum.

Korkmadan, dillerim dolaşmadan, haksızlık karşısında yumruğum çözülmeden, hemşehrilerimi utandırmadan, siyasetle kendime değer katmak yerine siyasete ahlak, bilgi ve ilke kazandırarak siyaset yapmayı, böylece şehre yani medeniyete ulaşmayı kendime misyon olarak belirledim.

Siyasetteki amacım; Elazığ’ın bir medeniyet şehri olarak yeniden ayağa kalkabilmesi, işsiz gençlerimizin istihdam edileceği projelerin hayata geçirilebilmesi; yaşlılarımızın, kadınlarımızın, çocuklarımızın daha nitelikli ve yaşanabilir hayat sürebilecekleri alt ve üst yapıların sağlanabilmesi; tüm bunlar için Elazığ’ın Ankara’ya değil, Ankara’nın Elazığ’a taşınabilmesidir.

Herkes bu hayatta başkası için yaşar aslında. Başkaları için çalışır, başkaları için çabalarız, başkaları için biriktirir, başkalarının bizi sevmesini bekleriz. Biz birbirimizle değerli ve anlamlıyız. Birbirimizi yeme, birbirimizden alarak birbirimizi azaltma dönemi artık bitmeli, ancak birbirimizi büyüterek anlamlı olabilir ve büyüyebiliriz…

Hiç kimsenin hayatın kenarına itilmediği, herkesin muhtaç olmadan, onurlu olarak yaşayabileceği bir sistemin inşası için siyasete giriyorum.

Biz inanıyoruz ki ‘Allah güzeldir, güzeli sever’. Bu nedenle tüm işlerimiz; dünyayı güzelleştirmek, şehrimizi güzelleştirmek, insanımızı güzelleştirmek uğrunadır. Bu üzerimize bir borç ve hayat amacımızdır.

Bizler işimizin başında ve sonunda ‘hayırlı olsun’ deriz. Çünkü ‘hayır’; berekettir, iyiliktir, güzelliktir. Siyaseti güzelleştirmek amacıyla ‘Hayırlı Siyaset’ ilkesiyle siyasete giriyorum.

AK Parti, bir Dava partisi olduğu için, bu Dava’ya omuz koymanın bir sorumluluk olduğuna inandığım için 2015 seçimlerinde milletvekili aday adayı olarak memleketim için aktif hizmette var olacağımı belirtiyor, AK Parti kadrolarının ve halkımızın teveccühünü bekliyorum.
Allah’tan kendim ve Elazığ için hayırlı olanı diliyor, niyet ve akıbetimiz için de hayır niyaz ediyorum.

Bir Yorum Yazın