Sosyal Billboardlar İlgi Görüyor

  • Haberin Tarihi: 5 Şubat 2015
  • Bu haber 1163 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sosyal Billboardlar İlgi Görüyor

Billboardlar vatandaşlardan beğeni topladı

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin muhtelif noktalarına yerleştirilen sosyal temalı ve güncel konulu billboardlar vatandaşlardan beğeni topladı. Sosyal hayatı güçlendirmek ve güncel olaylarla ilgili olarak halkın duygularına tercüman olmak, gönül birliğine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan billboardlarda farklı temalara yer veriliyor.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla, yoğun iş temposu ve çalışma hayatında unutulan, gelişen ve değişen toplumsal hayatta yitirilen değerlerin yeniden hatırlanması, milli ve manevi değerlerimize saldırı anında halkın ortak tepkisinin tek ses olarak dile getirilmesi amaçlanıyor.

Son günlerde şehrin muhtelif noktalarına yerleştirilen billboardlarda, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun yayınladığı karikatürlere tepki gösterilerek, yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’e övgü ve sevgi ifadeleriyle, insani ilişkilerin güçlenmesinin temel esası kabul edilen selamlaşmayı yaymak gibi temalara yer veriliyor.

Elazığ Belediyesi olarak asli görevlerin yanında sosyal ve toplumsal gelişime de önem verdiklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz şunları söyledi: “Fransız mizah Dergisi Charlie Hebdo, yayınladığı karikatürlerle tüm İslam âlemini derinden yaralamıştır. Bu çirkin saldırı halkımızın yüreğinde derin izler bırakmıştır. Peygamber efendimize olan duygularımıza yer verdiğimiz billboardlarda, halkımızın duygularına tercüman olmayı amaçladık. Yine billboardlarımızda yüce dinimiz tarafından büyük önem verilen ‘selam’ konusunu işledik. İnsanlar arasındaki diyalog selamla başlar. Selamlaşma kardeşlik duygusu, saygı ve sevgi bağlarını güçlendiren ana ilkedir ve dinimizde insanların birbirlerine yapacakları en güzel dua olarak kabul edilir.

Peygamber efendimizin ‘Aranızda selamı yayınız’ düsturundan yola çıkarak, halkımızın bu konudaki duyarlılığını artırmak istiyoruz. Sosyal temalı çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir”
billboard2

billboard3

Bir Yorum Yazın