Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Elazığlı Sporcunun Başarısı

  • Haberin Tarihi: 1 Şubat 2015
  • Bu haber 1334 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Avrupa 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’nda mücadele edecek milli sporcuların belirleneceği organizasyon, Çorum’da sona erdi

Avrupa 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’nda Türkiye adına mücadele edecek sporcuların belirleneceği 23 Yaş Altı Türkiye Güreş Şampiyonası, Çorum’da sona erdi.

Güreş Federasyonu tarafından 50 ilden 700 sporcunun katılımıyla düzenlenen Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona, 4 gün sürdü.

Sporcular, serbest ve grekoromen olmak üzere iki daldaki sekiz sıklette yapılan şampiyonada dereceye girebilmek için mücadele etti.

Üç minderde gerçekleştirilen müsabakalarda sporcular, Polonya’da yapılacak şampiyonada yer almak için rakipleriyle yarıştı.

U23 Milli Takım Antrenörü Tevfik Odabaşı, yaptığı açıklamada, Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) tarafından 23 yaş altı kategorisinin yeni oluşturulduğunu söyledi.

Alınan kararın güreş sporu için olumlu etkiler oluşturacağını belirten Odabaşı, “Daha önce gençler kategorisinden çıkan sporcular büyüklere geçiş sürecinde, madalya almış başarılı sporcularla mücadele ediyordu. Bu da A Milli Takımı’nın adaptasyon sürecini uzatıyordu. Bu, FILA’nın son yıllarda almış olduğu en güzel kararlardan bir tanesi. Bu karar sporcuların adaptasyonunu artıracaktır” diye konuştu.

Şampiyonada spor ve güreş adına güzel müsabakalar izlediklerini aktaran Odabaşı, sporcuların çok kaliteli olduğunu dile getirdi.

Şampiyonada ilk üçe giren sporcuların direkt milli takım kadrosuna dahil edildiğini anlatan Odabaşı, Polonya’daki şampiyonaya katılacak sporcuların teknik heyet tarafından belirleneceğini sözlerine ekledi.

Müsabakalarda sıkletlerinde dereceye giren sporcular şöyle:

Grekoromen stil:

– 59 kilogram

1. Emre Arslan (Manisa)

2. Rüstem Zhamal (Rize)

3. Veysel Sarıkurt (Gaziantep)

3. Murat Fırat (Ankara)

– 66 kilogram

1. Enes Başar (Ankara)

2. İbrahim Çeliker (İstanbul)

3. Hulusi Kaplan (İstanbul)

3. Kasım Taşdemir (Gaziantep)

– 71 kilogram

1. Murat Dağ (Ankara)

2. İsmail Bulanık (Elazığ)

3. Göktuğ Arslan (Manisa)

3. Ersin Kılınçarslan (Ankara)

– 75 kilogram

1. Serkan Akkoyun (Ankara)

2. Fervzi Topçu (İstanbul)

3. Furkan Bayrak (Manisa)

3. Emre Başar (İstanbul)

– 80 kilogram

1. Burhan Akbıdak (Kayseri)

2. Batuhan Koyuncu (İstanbul)

3. Doğan Göktaş (Ankara)

3. Ali Çelik (Manisa)

– 85 kilogram

1. Berk Kılıç (Ankara)

2. Ali Kılavuz (Niğde)

3. Fatih Cengiz (Ankara)

3. Ali Cengiz (Manisa)

– 98 kilogram

1. Fatih Başköy (İstanbul)

2. İrfan Mete (Kayseri)

3. Ali Yüce (Ankara)

3. Süleyman Demirci (Ankara)

– 130 kilogram

1. Nail Arslan (İstanbul)

2. Osman Yıldırım (Ankara)

3. Emre Muyan (İzmir)

3. Tolga Turan (Antalya)

– Serbest stil

– 57 kilogram

1. Nebi Uzun (İstanbul)

2. Ali Karaboğa (Ankara)

3. Mensup Bayoğlu (Erzurum)

3. Süleyman Atlı (Ankara)

– 61 kilogram

1. Recep Topal (İstanbul)

2. Abdi Zurnacı (Ankara)

3. Mehmet Söyler (İstanbul)

3. Ali Daylak (Ankara)

– 65 kilogram

1. Selahattin Kılıçsallayan (Ankara)

2. Aziz Eylikci (Balıkesir)

3. Tarık Gül (Bursa)

3. Mustafa Zopalı (Bursa)

– 70 kilogram

1. Serhat Arslan (Kocaeli)

2. Haydar Yavuz (Ankara)

3. Nuri Kotanoğlu (Ankara)

3. Ahmet Öksüz (İstanbul)

– 74 kiogram

1. Murat Ertürk (Erzurum)

2. Ahmet Ertürk (Erzurum)

3. Ali Öztürk (Balıkesir)

3. Nuri Temur (Kahramanmaraş)

– 86 kilogram

1. Fatih Erdin (Çorum)

2. Kadir Özmen (Ankara)

3. Kadir Yazıcı (Ankara)

3. Serdal Çavuşoğlu (Ankara)

– 97 kilogram

1. Can Zeybek (Ankara)

2. Ali Bönceoğlu ( Ankara)

3. Aykut Işık (Balıkesir)

3. Mustafa Batu (Antalya)

– 125 kilogram

1. Emre Dede (Ankara)

2. Hüseyin Civelek (İstanbul)

3. Enes Bandırma (Kahramanmaraş)

3. Enes Kesler (Kahramanmaraş)

aa logo

Bir Yorum Yazın