F.Ü Öğretim Üyelerinin Buluşları Patentlenebilirlik Testini Geçti

  • Haberin Tarihi: 30 Ocak 2015
  • Bu haber 2052 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü Öğretim Üyelerinin Buluşları Patentlenebilirlik Testini Geçti

Elazığ’da Fikri ve Sına-i Haklar konusundaki farkındalığın artırılması faaliyetleri, meyvelerini vermeye başladı.

Fırat Üniversitesi, Fırat Teknokent ve Fırat Teknoloji Transfer Ofisi’nin ortaklaşa yürüttüğü Elazığ’da Fikri ve Sına-i Haklar konusundaki farkındalığın artırılması faaliyetleri meyvelerini vermeye başladı.

Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, Fırat Üniversitesi akademisyenlerinden, öğrencilerinden ve Teknokent firmalarından 10’un üzerinde buluş bildirimi alındığını belirterek, bu buluş bildirimlerini gizlilik çerçevesinde projede beraber çalıştıkları Firdevs Patent Ofisi ile paylaşarak patentlenebilirdik taraması yaptırıldığını söyledi.

Prof. Dr. Akın, “Sonuçların değerlendirilmesinin ardından Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden Doç. Dr. Özlem Emir Çoban ve Yrd. Doç. Dr. Gülüzar Tuna Keleştemur, Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Cevdet Emin Ekinci’nin buluşları patentlenebilir olarak bulunmuş ve gerekli başvurular yapılmıştır.

Buluşların patentlenmesi ve patentlerin ticarileştirilmesi sürecinde desteklerimiz artarak sürecektir. Elazığ ili ve Fırat Üniversitesinin teknolojik ürünlerle anılan bir konuma taşımak için çalışmalarımız devam edecektir“ dedi.

Bir Yorum Yazın