Elazığspor’da Transfer Atağı

  • Haberin Tarihi: 30 Ocak 2015
  • Bu haber 1527 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığspor’da  Transfer Atağı

Bordo-beyazlı ekip 4 futbolcuyla sözleşme imzaladı

– Teknik direktör Özat: “Çocuklarımın üstüne yemin ediyorum, o (Hami Mandıralı) bana küfretti ben de ona küfrettim”

PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor, İstanbul Başakşehir’den Zeki Korkmaz, Kayserispor’dan Taner Yalçın, Şanlıurfaspor’dan Serdar Özbayraktar ve Antalyaspor’dan Murat Sözgelmez’i renklerine bağladı.

Elazığspor Kulübü Başkanı Selçuk Öztürk, kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninde, Korkmaz, Yalçın ve Özbayraktar ile 18’er ay, Sözgelmez ile 6 aylık sözleşme imzaladıklarını belirterek, yeni transferlerin hayırlı olmasını diledi.

Bir gazetecinin Profosyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Antalyaspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle teknik direktör Ümit Özat’a 7 maç ceza verildiğini anımsatması üzerine Öztürk, “Hami Mandıralı orada uyanık bir şekilde, köy kurnazlığıyla dönüyor değerli hocamıza küfrediyor, tahrik ediyor ve hakem bunu görmüyor. Hocamız da orada cevap verince burayı yak, oraya hiçbir ceza yok. Adaletse hocam atılıyorsa Mandıralı’nın da atılması gerekiyor. Cezaysa aynı ceza Mandıralı’ya da uygulanmalıdır. Bu konuda tahkime gideceğiz ve sonuna kadar hakkımızı savunacağız” diye konuştu.

Daha sonra Zeki Korkmaz, Taner Yalçın, Serdar Özbayraktar ve Murat Sözgelmez kendilerini bordo-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat, imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, PFDK tarafından kendisine verilen cezayı değerlendirdi. 

Cezadan dolayı gerekirse görevi bırakabileceğini kulüp başkanı Öztürk’e ilettiğini ancak bu teklifinin kabul görmediğini aktaran Özat, oyuncularının önlerindeki 7 maçta gereken puanları alacaklarına inandığını dile getirerek, “Bunların amacı Ümit Özat orada iyi bir sinerji oluşturdu, biz burayı diskalifiye edersek takımın kolunu kanadını kırarız. Benim onlarla aramda öyle bir bağ var ki onu Allah’tan başka kimse bozamaz çünkü ben onlara teknik adamlıktan çok daha fazla şeyler veriyorum” dedi.

Antalyaspor maçında hakemlere yönelik hiç bir tepkisi olmadığını dile getiren Özat, Mandıralı ve bazı taraftarların tahriklerine cevap vermek durumunda kaldığını öne sürerek, “Hayatta en değerli varlıklarımız çocuklarımız. Hami efendi, ‘ben Ümit’e küfretmedim’ diye çocuklarının üzerine yemin edebiliyor mu? Ediyorsa çocuklarına verdiği değer ortaya çıkar ama ben çocuklarımın üstüne yemin ediyorum, o bana küfretti ben de ona küfrettim” şeklinde konuştu.

aa logo

Bir Yorum Yazın