F.Ü’de Çarpma ve Takla Simülatörü Üretildi

  • Haberin Tarihi: 28 Ocak 2015
  • Bu haber 903 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü’de Çarpma ve Takla Simülatörü Üretildi

Emniyet Müdürlüğü‘ne hediye edilmek üzere Çarpma ve Takla Simülatörü üretildi

Fırat Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Mekatronik Mühendisliği Bölümü tarafından ortak bir çalışmayla Emniyet Müdürlüğü‘ne hediye edilmek üzere Çarpma ve Takla Simülatörü üretildi.
Elazığ eski Havaalanında bulunan Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda incelemelerde bulunan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez ile Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı yapılan simülatörler cihazlarını incelediler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kaya, 2014 yılında Elazığ Emniyet Müdürlüğünün isteği üzerine böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek, 2 ay gibi kısa sürede emniyet kemeri ile ilgili 2 tane test cihazının üretimini yaptıklarını söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, sürücülere emniyet kemeri kullanma bilincinin önemini sağlamak amacıyla yapılan 2 adet simülatör cihazının tamamlanarak Emniyet Müdürlüğü‘ne teslim edileceğini söyledi.

Prof. Dr. Demirdağ, “Bütün paydaş kurumlarla olduğu gibi Emniyet Müdürlüğümüzle de işbirliği çerçevesinde bu faaliyet gerçekleşmiştir. Bundan sonra da bu tür faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Yapılan simülatör cihazlarının Emniyet Müdürlüğümüze hayırlı olmasını diliyor, yapımında emeği geçen herkesi kutluyorum“ dedi.

2 3 4

Bir Yorum Yazın