Park Yirmiüç Avm’de Farklı Bir Sergi!

  • Haberin Tarihi: 27 Ocak 2015
  • Bu haber 1632 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Park Yirmiüç Avm’de Farklı Bir Sergi!

Park Yirmiüç Avm’de Farklı Bir Sergi açılıyor

KÖKLERİN DİLİ SERGİSİ 31 OCAK’TA AÇILIYOR

Elazığ’ın Palu ilçesinde yaşayan Murat Bahçeci ağaç köklerinden çeşitli insan ve hayvan figürleriyle yaptığı eserler dikkat çekiyor. Bahçeci hobi olarak başladığı ağaç köklerinden eserleri ilk yaptığında çok zorlandığını, zamanla kendini geliştirerek bu alanda artık rahatça eserler yaptığını söyledi.

Murat Bahçeci; “ ağaç köklerinden eserler yapmaya ilk olarak 2010 yılında amatörce yapmaya başladım. Değişik ağaç köklerinden doğallığını bozmayarak çeşitli figürler ve eserler yaptım. Yaptığım bu eserlerimin etrafımdaki kişilerin beğenmesiyle artık kendimi bu alanda yetiştirmeye özen gösterdim. Bu eserleri herhangi bir maddi kazanç olarak değil tamamıyla hobi olarak yapıyorum.

Yaptığım bu eserleri ilk olarak Elazığ Valiliğimizin İzmir’de yapmış olduğu Elazığ tanıtım günlerinde sergiledim. Daha sonra da ilk kişisel sergimizde Malatya Parkta açtım ” dedi.Türkiye’de bu işi yapan sadece birkaç kişiden biri olduğunu söyleyen Murat Bahçeci; “bu eserlerin yapımında ve gençlerimize bu sanatı öğretmek için kendime ait bir sanat galerisi açmak istiyorum. Ben özellikle buradan yetkililerimize seslenerek kendilerinden bu konuda destek bekliyorum” dedi.

Bu eserlerin tanıtılması noktasında ikinci kişisel sergisini 31 Ocak 2015 Cumartesi günü saat:13.00’da Park Yirmi Üç AVM’de açacak olan Murat Bahçeci; “ iki gün açık olacak olan “Köklerin Dili” adlı sergimize protokolümüzü, sanatseverleri ve tüm Elazığlıları davet ediyorum” dedi.

MURAT BAHÇECİ’NİN AĞAÇ KÖKLERİNİ KULLANARAK YAPTIĞI ESERLERLE İLGİLİ ÖNCEKİ HABERİMİZ için TIKLAYINIZ

köklerin dili 2

Bir Yorum Yazın