Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri…

  • Haberin Tarihi: 26 Ocak 2015
  • Bu haber 1598 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri…

Elazığ Belediyesi’nden farklı bir hizmet…

AZİZ ŞEHRİN AZİZ ŞAHSİYETLERİ PROGRAMI BAŞLIYOR

“30 Ocak Cuma günü H.Hulusi Yahyagil Anılacak”

Sosyal ve kültürel belediyecilik çalışmalarıyla da dikkat çeken Elazığ Belediyesi 2015 yılında önemli ve anlamlı bir programı daha hayata geçiriyor. Bu kapsamda Elazığ ile çevresinde yaşamış ve halkımızın ruh dünyasında iz bırakmış manevi şahsiyetler; “Aziz Şehrin, Aziz Şahsiyetleri” projesiyle hem anılacak, hem de yeni nesillere anlatılacak.

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün organize ettiği “Aziz Şehrin, Aziz Şahsiyetleri” etkinliğinde ilk program ise Hacı Hulusi Yahyagil adına 30 Ocak Cuma akşamı Nureddin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Saat 18.30’da başlayacak olan Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin Birinci Talebesi “Hacı Hulusi Yahyagil” anma programının moderatörlüğünü Fırat Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr Mehmet Turan yaparken, Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr Sinan Dayısoylu, Yazar İhsan Atasoy ve Muhammed Orakçıoğlu’da programda konuşmacı olarak yer alacaklar.

Konuşmaların yanı sıra Hacı Hulusi Yahyagil’in hayatından çeşitli bölümlerin yer aldığı sinevizyon gösterisi ve Harput İlahilerinin de seslendirileceği “Aziz Şehrin, Aziz Şahsiyetleri” anma programı, bundan böyle her ay düzenli olarak devam edecek ve her ay bir değerli şahsiyet kapsamlı bir şekilde anlatılacak.

hulusi yahyagil-elazığ

Bir Yorum Yazın