AKTAŞ PVC’DEN YARDIM ELİ

  • Haberin Tarihi: 15 Ocak 2015
  • Bu haber 2249 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AKTAŞ PVC’DEN YARDIM ELİ

BAŞKAN KOCA, KÖSE AİLESİ’Nİ UNUTMADI

“Duyarlı ne çok insan varmış”

Geçtiğimiz günlerde, Elazığ’dan yapılan bir haber Türkiye gündemine oturdu. Köse ailesinin yaşam mücadelesini konu alan haberin ardından duyarlı birçok insanın yardım eli uzattığı köse ailesi o kötü günlerden kurtuldu. Bir iş adamı Adnan Köse’’ye iş verirken birçok vatandaşta Köse ailesini ziyaret ederek katkıda bulundular.

Adnan Köse 4 kişilik ailesi ile Aksaray Mahallesi’’nde yaşam mücadelesini günlük kağıt toplayarak sağladığını ve en son kurban bayramında evlerine et girdiğini belirterek yardım çağrısında bulunmuştu. Haberin yankı bulmasının ardından, Elazığ’dan, Türkiye’nin bir çok ilinden ve yurt dışından arayan duyarlı insanların yardımlarının ulaştırıldığı Köse Ailesi kötü günlerden kurtuldu.

EBMC’DEN KÖSE AİLESİNE ZİYARET

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca, yönetim kurulu üyeleri Eyüp Deniz ve Gülbin Yıldız ile birlikte Köse Ailesi’ni ziyaret ettiler. Koca yaptığı açıklamada, “Köse ailesinin haberinin yayınlanmasında emeği geçen gazeteci arkadaşlara teşekkür ediyorum. Haberin yayınlanmasının ardından çok sayıda duyarlı vatandaşımız aileye yardım etmek için adeta bir birleri ile yarıştı. Duyarlı hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca Aktaş Isı Sanayi Fabrikamızın sahibi Esat Bey ’de Adnan Köse’’ye iş vermiş bu duyarlı davranışından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Biz EBMC olarak ailemizi yakından takip ediyor her tülü eksikliklerin giderilmesi için yanlarında olacağımızı söylemek istiyorum” diye konuştu.

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ ELAZIĞ ŞUBESİ VE CANSUYU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ELAZIĞ ŞUBESİ KÖSE AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Recep KOCA ve ve Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Elazığ Şubesi yönetim kurulu üyeleri ile Köse ailesini ziyaret ederek yardımda bulundular.

Koca yaptığı açıklamada, “Yerel Medyamızın ilk sayfadan verdiği “En son kurbanda et yediler” başlıklı haberin ardından Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şubesi ve Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Elazığ Şubesi olarak habere konu olan Elazığ’ın Aksaray Mahallesi’nde eşi ve 3 çocuğu ile birlikte oturan 47 yaşındaki Adnan Köse’’yi evinde ziyaret ederek ihtiyaçlarını tespit ettik.

Biz Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şubesi olarak ilgili aileye gerekli gıda yardımını yaparken Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Elazığ Şube Başkanı Mustafa Kodat da isminin gizli kalmasını isteyen hayır sahibi birinin yapmış olduğu 4 kira karşılığı nakdi yardımı Adnan Köse’ye teslim etti.

Aksaray Mahalle Muhtarı ile de iletişime geçerek mahallelerinde bulunup medyaya yansımayan diğer muhtaç aileler ile ilgili tarafımıza bilgi verilmesini isteyerek Adnan Köse’’nin evinden ayrıldık” dedi.

AKTAŞ PVC İŞ VERDİ

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Aktaş PVC Yönetim Kurulu Başkanı Esat Aktaş Adnan Köse’yi evinde ziyaret ederek, aileye yapacakları yardımı iş olarak açıkladı. Adnan Köse’’ye fabrikasında işveren Esat Aktaş, bundan böyle Adnan ağabeyimiz benim fabrikamda çalışacak ve ailesini geçindirecek” dedi.

Bir Yorum Yazın