Nafiz Koca: “Namazda Gözü Olmayanın Ezanda Kulağı Olmaz”

  • Haberin Tarihi: 12 Ocak 2015
  • Bu haber 1681 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nafiz Koca: “Namazda Gözü Olmayanın Ezanda Kulağı Olmaz”

Nafiz Koca tarafından Vali Ömer Faruk Koçak hakkında açıklama

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti (EBMC) Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Koca, 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinliğe katılmayan Vali Ömer Faruk Koçak hakkında açıklama yaptı. Nafiz Koca tarafından yapılan açıklama şöyle;

“10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü Münasebetiyle EBMC tarafından düzenlenen anlamlı geceye davet edildiği halde katılmayan Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak’ın Gazeteciler Günü ile ilgili yayınladığı kutlama mesajının da alıntı olduğu ortaya çıktı.

KOCA; NAMAZDA GÖZÜ OLMAYANIN EZANDA KULAĞI OLMAZ

10 Ocak Dünya Gazeteciler Gününü sadece kısa bir yazılı metin ile kutlayan Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak’ın kutlama mesajı da alıntı çıktı. Burdur Valiliğinin resmi internet sitesinden alındığı öğrenilen kutlama mesajı Vali Koçak’ın Elazığ’da görev yapan gazetecileri ne kadar önemsediğini gösterdi.

ALINTI METİNLE KUTLAMA MESAJI

Önceki gün Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti (EBMC) tarafından 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinliğe davet edildiği halde katılmayan, katılmadığı gibi de protokol kuralları gereği katılmayacağını bildirmeyerek yaklaşık 850 kişinin bekletilmesine sebep olan Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak’ın 9 Ocak 2014 günü Gazeteciler günü münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajının da kendi mevkidaşlarından biri olan Burdur Valisi Hasan Kürklü’ye ait olduğu ortaya çıktı.

VALİLİĞİN GAZETECİLERE BAKIŞ AÇISI

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü bütün şehirlerde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bazı şehirlerde Valiler Gazeteciler Gününü verdikleri kokteyllerde gazetecilerle bir araya gelerek kutlarken Elazığ Valiliği bir ilke imza atarak Elazığ’da görev yapan gazetecilere bakış açısını gösterdi.

NOKTASINA VİRGÜLÜNE DOKUNULMADAN

Elazığ Valiliği tarafından 9 Ocak 2014 tarihinde Dünya Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınlayan Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak’ın mesaj metninin Burdur Valisi Hasan Kürklü’nün açıklamalarından noktasına virgülüne dokunulmadan alınıp basın kuruluşlarına servis edildiği anlaşıldı.

KURUMSALLIĞI TARTIŞILIR HALE GELDİ

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bütün resmi ve sivil toplum kuruluşları yazılı mesaj yayınlayarak gazetecilerin gününü kutlarken Elazığ Valiliği tarafından yayınlanan kutlama mesajının bir başka ilin valisine ait olduğu Elazığ Valiliğinin kurumsal kimliğini tartışılır hale getirdi.

KES, KOPYALA, YAPIŞTIR

10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü bütün şehirlerde üst düzey yetkililerin de katılımıyla kutlanırken Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak’ın bir başka internet sitesinden kes, kopyala, yapıştır usulüyle yaptığı kutlama Elazığ’daki gazeteciler arasında alay konusu oldu.

KENDİ GÜNLERİNİ DE KUTLAMADI

Vali Koçak’ın Gazetecilerin bu anlamlı gününde yapılan etkinliğe neden katılmadığının sorulması üzerine Elazığ basın ve Medya Cemiyeti Başkanı M.Nafiz Koca şu açıklamayı yaptı: 10 Ocak tarihi biz gazeteciler için ne kadar önemli ve anlamlı bir gün ise Sayın Vali için de bir o kadar anlamlı ve önemli olmalıydı, çünkü 10 Ocak tarihi her ne kadar da Dünya Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlansa da aynı zamanda Mülki İdareciler Günü olarak da kutlanmaktadır.

DOSTLAR BENİ DE PAZARDA GÖRSÜN

Sayın Valinin kendileri için önemli olan bu günde kendileri ve mevkidaşları için bir kutlama mesajı yayınlayıp bir etkinlik düzenlemeyi düşünmezken bizim günümüzü önemsemesini açıkçası beklemiyorum ben. Göstermelik olarak bir başka Valilik makamının sitesinden kopyalanarak alınan bir mesajın yayınlanmasını ise dostlar beni de alış verişte görsün olarak değerlendiriyorum.

ŞEHRİMİZ ADINA ÜZÜNTÜ VERİCİ

Bizde bir söz vardır namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz diye… Sayın Vali de gerçekten Elazığ’da görev yapan gazetecileri önemseseydi bir başka mevkidaşının sözlerini aynen alıntılayarak kutlama mesajı yayınlamaz kendisini de bu duruma düşürmezdi. Açıkçası gözü namazda olmayanın kulağı ezanda olmaz. Şehrimiz ve ilimiz basını adına üzüntü verici keşke Sayın Vali temsil ettiği kurumun kurumsallığını daha önemseseydi.

(EBMC)

Bir Yorum Yazın