Nafiz Koca’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

 • Haberin Tarihi: 9 Ocak 2015
 • Bu haber 964 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Nafiz Koca’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

EBMC Başkanı M.Nafiz Koca 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı

Koca mesajında, toplumun bilgilenmesinde, toplumsal barış, huzur, güven ortamının güçlenmesinde basının önemli payı olduğuna dikkat çekti.

Basının halkın haber alma hakkını sağladığını ve toplumdan gelen istekleri yansıttığını söyleyen Başkan Koca, teknolojik gelişmeler sonucunda basının öneminin daha da arttığını vurgulayarak, basının bu önemli sorumluluklarını yerine getirebilmesi için meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesi gerektiğini söyledi. Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M.Nafiz Koca; “kamuoyunu aydınlatmak için her türlü zorluğa rağmen büyük bir fedakârlıkla toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren basın çalışanlarının çalışma ve sosyal haklarının korunması, daha iyi imkanlara ulaştırılması da aynı oranda önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Elazığ basını olmak üzere bu yolda emek veren tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ederim.”

Koca, EBMC olarak yarın saat 18.30’da Paşa Konağı’nda gerçekleştirecekleri programla ilgili şunları söyledi: “Cemiyetimizin geleneksel olarak 2’ncisini düzenleyeceği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Araştırmacı-Yazar Prof.Dr. Ferhat Kentel’in konuşmacı olarak katılacağı gecemize siz değerli meslektaşlarımı da aramızda görmekten mutluluk duyarım.” Dedi.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Mehmet Şükrü
  12 Ocak 2015 16:19

  SAYIN KOCA’YI BU YIL İKİNCİSİNİ DÜZENLEDİĞİ “ÇALIŞAN GAZETECİLER” GÜNÜ MÜNASEBETİYLE TEBRİK EDİYOR BU GİBİ ETKİNLİKLERİN DEVAMINI TEMENNİ EDİYORUM…VE BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIMIN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM…

Bir Yorum Yazın