Ülkücü İşçiler’den Emekli Zammına Tepki

  • Haberin Tarihi: 5 Ocak 2015
  • Bu haber 984 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ülkücü İşçiler’den Emekli Zammına Tepki

Ülkücü İşçiler Teşkilatı’ndan emekli zammına tepki açıklaması

Ülkücü İşçiler Teşkilatı’ndan emekli zammına tepki geldi. Elazığ Ülkücü İşçiler İl Başkanı Mesut Tunç tarafından yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi.

Türkiye’de 9 milyonu aşkın SSK ve Bağ-kur emeklisinin maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu. Emekli maaşlarına yeni yıl için yapılan zam oranı yüzde 2,32 olarak belirlendi.

Şu anda en düşük SSK emekli maaşı 1047 lira. Yüzde 2,32’luk oran üstünden bu maaşa 24 lira zam gelecek ve maaş 1071 liraya ulaşacak.

TÜİK, hükümetin isteği doğrultusunda enflasyonu zayıf gösteriyor. Açıklanan bu rakamın gerçek enflasyonla ilgisi yok, bu hayal mahsulü bir rakamdır. TÜİK Başkanı Birol Aydemir herhalde seçimlerde milletvekili adayı olmayı bekliyor mükafat olarak. Emekliler geçinemiyor. Ama o kadar onurlu insanlar ki 70 yaşındaki bile bir yerlerde temizlik işçiliği yapıyor. Pazarlarda akşamları hava karardıktan sonra, atıkları toplayarak geçimini sürdürmeye çalışıyor.

Biz Ülkücü İşçiler Olarak Emeklinin, İşçinin, Memurun, Asgari Ücretlinin Sesi Olmaya Devam Edeceğiz…Akp İktidarının İnsanlar Üzerinde ki Acımasız Baskısının Kaldırılmasının Takipçisi Olmaya Ülkücü İşçiler Teşkilatı Olarak, Tepkilerimiz Devam Edecektir.

Bir Yorum Yazın