58. Dakikada Maçın Kaderi Çizildi

  • Yazının Tarihi: 28 Aralık 2014
  • Yazar: A.Samet Eren
  • Bu yazı 1370 defa okundu.
  • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

58. Dakikada Maçın Kaderi Çizildi

Evinde oynamış olduğu 7 maçta; yenilgisi olmayan, 17 maçta 17 gol atan Kayserispor, Bordo-Beyazlı ekip karşısında maçın favorisi olarak gösteriliyordu.

Oyuna iyi başlayan Elazığspor, ilk yarıda oyunu kendi sahasında kabullenip, kontrollü oyunu tercih etmesi güçlü rakip karşısında kabul edebileceğimiz bir durumdu.

Bobo-Nobre ikilisinin olmadığı maçta, Gakgoşlar ilk yarıda rakibine Biseswar’ın yakaladığı pozisyon dışında imkan tanımadığı gibi maçın en önemli pozisyonlarından birine Noyan ÖZ’le girip, ilk yarıda öne geçme fırsatını da kaybetti. Maçın kaderi belki de 58. dakikada çiziliyordu, 2. ve 3. oyuncu değişikliğini aynı anda gerçekleştiren Elazığspor teknik kadrosunu anlamak pek te kolay değildi. Oyun 0-0 giderken, O dakikaya kadar kalemizde etkili olamayan rakip karşısında, sakatlık ve zorunlu değişikliğe gidecek bir durum da yokken NEDEN 3. değişikliği bu kadar erken yaptık anlamış değilim.

Buradaki eleştirimiz oyuna giren ve çıkan oyunculara değil, orası ayrı bir muamma tabiki, yapılan erken değişikliğin maçın içerisinde yaşananacak sakatlık ve kırmızı kart sonrasında hamle şansınımızı yitirmenize neden olması…

Tabi bunu 64. dakikada gördüğümüz kırmızı kart sonucu yazmıyorum, maç oynandığı esnada Elazığspor 3. Oyuncu değişikliği hakkınını 58. dakikada kullandığı anki şaşkınlığımı anlatamam.

Yapılan bu stratejik hatayla maçı Kayserispor’a hediye ettik, İzzet’in oyundan atılmasıyla en etkili gol silahımızı sağbeğe çekerek hem hücum gücümüzü, hem de kademe anlayışımızı kaybettik. Kırmızı kart sonrası hamle şansımız olsaydı, Erdinç-Bilica tandemi beklerde de Onur ve Eren tertibine benzer bir çok alternatif oluşturarak savunma gücümüzü koruya bilirdik.

Ayrıca Adanaspor maçı öncesinde Noel’e erken girecek olan İzzet, görmüş olduğu anlamsız iki sarı kartla adeta hocasına ve tüm antrenörlere ders verdi. Oyuncu değiştirme hakkı kalmayan Elazığspor da ilerleyen dakikalarda İVEŞA sakatlık ve kart cezası nedeniyle dışarıda kalsaydı, Asıl o zaman Bilica kalede ne yapardı merak ediyorum…

Sözün özü santraforların olmadığı maçtan puan ile ayrılacakken; İzzet’in Noel’e İstanbul’da gireceğini tahmin edemeyen teknik kadro maçın kaderini 58. dakikada çizdi. Umarım gelecek yıl Adanaspor’u yenerek bu haftayı telafi ederiz…

Bir Yorum Yazın