F.Ü Öğrencisinden Büyük Başarı

  • Haberin Tarihi: 26 Aralık 2014
  • Bu haber 1174 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü Öğrencisinden Büyük Başarı

Spor Yöneticiliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Milli Boksörümüz Onur Şipal, APB Orta Siklet Boks Turnuvası’nda finale yükseldi

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Milli Boksörümüz Onur Şipal, Azerbaycan’da düzenlenen APB Orta Siklet Boks Turnuvası’nda finale yükseldi.

Onur Şipal ilk maçında Litvanyalı boksörü, ikinci ve üçüncü maçlarında ise Kenyalı boksörleri yendi. Şipal, 24 Ocak 2015 tarihinde Kenyalı rakibi Rayton Okwiri ile final maçı oynayacak. Şipal, bu maçı kazandığı taktirde Türkiye’yi Olimpiyatlarda temsil etme hakkını kazanacak.

Onur Şipal’in antrenörü Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük 1. Sınıf öğrencisİ Seyfullah Dumlupınar, Azerbaycan’da düzenlenen APB Orta Siklet Boks Turnuvası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiklerini belirterek, Final maçını da kazanarak, Türkiye’ye ve Elazığ’a mutlu dönmek istediklerini belirtti. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, alınan başarılardan dolayı Onur Şipal ve Antrenörü Seyfullah Dumlupınar’ı kutladığını belirterek, Şipal’e 24 Ocak 2015 tarihinde oynanacak olan final müsabakasında başarılar diledi.

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Arslan ise, Onur Şipal’in final maçını kazanarak, 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarına katılmasını yürekten istediğini belirtti.
fıratspor

fıratspor3

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın