F.Ü, 10. Educaturk İstanbul Uluslararası Eğitim Fuarı’nda Tanıtıldı

  • Haberin Tarihi: 24 Aralık 2014
  • Bu haber 1094 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü, 10. Educaturk İstanbul Uluslararası Eğitim Fuarı’nda Tanıtıldı

Fırat Üniversitesi’nin (FÜ) 10. Educaturk İstanbul Uluslararası Eğitim Fuarı’nda tanıtıldığı bildirildi

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve Türkiye’den 140 yükseköğretim kurumuyla başta lise 3. ve 4. sınıf öğrencileri olmak üzere geleceğini planlamak ve üniversitelerle tanışmak isteyen yaklaşık 20 bin civarında ziyaretçinin katıldığı fuarda FÜ’nün tanıtımı gerçekleştirildi.

Fuarda, FÜ standını ziyaret eden yaklaşık 4 bin kişiye üniversite Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi’nce FÜ’nün bilimsel skorları, eğitim seçenekleri, kampüs ve yurt yaşamı ve Elazığ hakkında bilgiler verildi. FÜ Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlhan Oğuz Akdemir, yapılan tanıtım çalışmalarını Educaturk yetkililerinin beğeniyle takip ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Educaturk yetkilileri Elazığ’da F.Ü’nün 40. yılı çerçevesinde düzenlenebilecek sonra da gelenekselleşecek ‘Elazığ Yükseköğretim Günleri’ organizasyonunu birlikte yapma teklifinde bulundular. Bizler de Elazığlı öğrencilerimizin diğer üniversiteleri de tanımasında ve doğru tercih yapmasında etken olabileceğini düşünerek bu konuyu üniversitemiz yöneticilerine ileteceğimizi söyledik.”

aa logo

Bir Yorum Yazın