Maden’de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

  • Haberin Tarihi: 23 Aralık 2014
  • Bu haber 1309 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Maden’de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam yürüyüşleri ilçelerde yapılmaya devam ediyor

Maden Kaymakamlığı ve Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Maden Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 19.12.2014 tarihinde sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüş ilçede yaşayan kişilere yürüyüşün önemini vurgulamak, yürüyüşün beden ve ruh sağlığı açısından faydalı etkilerini anlatmak ve düzenli yürüyüş yapmaları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlendi. Yürüyüş öncesinde yürüyüşe katılanlara Halk Sağlığı Müdürlüğü Maden Toplum Sağlığı Merkezi tarafından tişört, şapka ve bileklik dağıtıldı. Yürüyüş saat 14:00’de Ziraat Bankası’nın önünden başladı. Kaymakamlık lojmanı istikametinde devam eden yürüyüş Hükümet Konağı önünde son buldu. Yürüyüşe ilçe Kaymakamı Davut Düzgün, AK Parti İlçe Başkanı Haydar Kaygusuz, Maden Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Gültekin ASLAN, Maden Lisesi Müdürü Mustafa Uysal, okul öğretmenleri ve öğrencileri, ilçede görev yapan polis memurları ve Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları ile vatandaşlar katıldı. Yürüyüş sonunda ise yürüyüşe katılan kişilere Maden Kaymakamlığı tarafından su ve mandalina ikramı yapıldı.

Yürüyüş öncesinde Maden Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Gültekin ASLAN yaptığı açıklamada: “Bakanlığımız bu yılı sağlıklı yaşam ve hareket yılı olarak ilan etti. Bugün burada toplanmamızın amacı sağlığımız için bir yürüyüş düzenlemek ve halkımıza fiziksel aktivite ve egzersiz alışkanlığı kazandırmak. Bunu ara ara yine yapmayı planlıyoruz. Bu aktivitelerle halkımıza bilinçli bir yaşam farkındalığı kazandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Maden İlçe Kaymakamı Davut DÜZGÜN yürüyüş öncesinde yaptığı açıklamada toplumun en önemli ihtiyacının spor olduğunu belirterek “21. yüz yılda sağlık kaybetmemiz gereken en önemli varlığımız. Sağlığın temel argümanlarından birisi de hareket. Devamlı hareket halinde olmamız gerekiyor. Sürekli yürüyüş yapmamız gerekiyor. Verimli çalışmak için dinç durabilmek için zindelik için sağlık şart; sağlık için ise hareket şart. Biz de Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimimizle birlikte, öğrencilerimizle, ilçemizin ileri gelenleri ve halkımızla bugün bir yürüyüş planladık. İnşallah bu bir mesajdır ve bu mesaj toplumun tüm üyelerine ulaşır ve herkes kendisi için ülkesi için milleti için sağlıklı bir yaşam için yürüyüşle sağlığını korur. Özellikle 21. yüzyılın ve sonrasının hastalıkları olan obezite ile mücadele noktasında hareket şart. Tabi ülkemizin sağlık harcamalarını, dolayısıyla bizim de sağlık sektörüne harcadığımız milyar dolarları cebimizde tutabilmek için ve bu sayede ülke ekonomisine katkıda bulunabilmek için bu hususu da önemsiyoruz. Bunu da bir mesaj olarak toplumun tüm kesimlerine ulaştırmak istiyoruz. İnşallah bu birliktelik artarak devam eder. Toplumumuz biraz daha fazla spor yapma alışkanlığı kazanır.” ifadelerine yer verdi.

IMG_8499

IMG_8565
Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın