F.Ü Öğrencisinden Sporda Büyük Başarı

  • Haberin Tarihi: 23 Aralık 2014
  • Bu haber 947 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü Öğrencisinden Sporda Büyük Başarı

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği öğrencisi Ayşe Taş, Kore’de yapılan “Büyük Bayanlar Boks Dünya Şampiyonası”nda Dünya üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attı

Fırat Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Ayşe Taş, Kore’de yapılan “Büyük Bayanlar Boks Dünya Şampiyonası”nda Dünya üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Uluslararası Boks Federasyonu AIBA’nın organizasyonunda Güney Kore’nin Nin Jeju adasında yapılan Büyük Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası’na Milli Takım sporcumuz aynı zamanda Fırat Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Ayşe Taş (54 Kğ), rakiplerini yenerek şampiyonada Dünya üçüncüsü oldu.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Ayşe Taş’ın boks sporunda yapmış olduğu dünya derecesini tebrik ettiğini belirterek, başarılarının devamını diledi.

Bu tür spor müsabakalarında öğrencilerin aldıkları başarılı derecelerin üniversitenin tanıtımı noktasında önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Demirdağ, Fırat Üniversitesi olarak sporun her branşında başarılı olan öğrencileri desteklediklerini sözlerine ekledi.

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Arslan ise, Milli Sporcu ve aynı zamanda öğrencisi olan Ayşe Taş’ın Büyük Bayanlar Boks Dünya Şampiyonası’nda dünya üçüncülüğünü kazanmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın