Elazığ Adliyesi’nde İletişim Semineri

  • Haberin Tarihi: 23 Aralık 2014
  • Bu haber 1125 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ Adliyesi’nde İletişim Semineri

Elazığ Adliyesi’nde iletişim semineri

Elazığ Adliyesi’nde iletişim semineri düzenlendi.

Elazığ Adliyesi Konferans Salonu’ndaki seminerde, Psikiyatrist Uzm. Dr. Ömer Deniz, Adliye’de görevli hakimler, savcılar ve denetimli serbestlikten faydalanan hükümlere “Empati” konulu bir sunum yaptı. Programda ayrıca müzik dinletisi de yer aldı.

Seminerde konuşan Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin Pişkin, iletişim konusunun bugünün dünyasında en önemli konulardan biri olduğunu söyledi. Her geçen gün yeni iletişim araçlarının çıkmasıyla toplumun ve ailenin birbiriyle iletişiminde de değişim ve gelişimlerin ortaya çıktığını ifade eden Pişkin, şunları kaydetti:

“Daha düne kadar facebook’tan, whatsapp’tan maç geyiği yapmayı bilmiyorduk ama artık bu iletişim vasıtalarıyla birbirimize ulaşmayı, birbirimizle muhabbet etmeyi, evimizde otururken otuz kişi ile birlikte olmayı öğrendik. Bunlar önemli unsurlar. Bizim için bizi ifade etmede kolaylık sağlayan unsurlar.”

Elazığ Adliyesi'nde iletişim semineri düzenlendi

Yeni iletişim araçlarının faydalı yönleriyle birlikte bireyleri gerçek manada iletişim kurmaktan uzaklaştırdığını dile getiren Pişkin, şöyle devam etti:

“Bakıyorsunuz bir çok evde çocuk köşede internette, baba cep telefonu ile internette, anne IPAD’te. Birbiriyle iletişim kuran yok. Herkes kendi sanal aleminde birileriyle iletişimde. Aile içi iletişimin kaybettiğimiz değerlerden biri olduğunu düşünüyorum. Gerçek iletişim tekniklerini sanal alemde kaybettiğimizi düşünüyorum. Aile içinde çocuklarımızla, eşimizle kuracağımız iletişim daha önemlidir. Umarım bu program bahsettiğimiz konu üzerinde faydalı olacaktır.”

aa logo

Bir Yorum Yazın