Belediyeden O İddialara Cevap!

  • Haberin Tarihi: 19 Aralık 2014
  • Bu haber 1217 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediyeden O İddialara Cevap!

Elazığ Belediyesi, hayvan katliamı yaptığı şeklindeki iddialar ile hiçbir ilgisinin olmadığı bildirdi.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, sosyal medyada Elazığ Belediyesi’nin hayvan katliamı yaptığı şeklinde bazı iddiaların yer aldığı belirtilerek, bu iddiaların Elazığ Belediyesi ile hiçbir ilgisinin olmadığı bildirildi.

Yapılan açıklamada, Elazığ Belediyesi’nin Sokak hayvanlarının korunması ve kontrollerinin yapılması konusunda Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile birçok proje gerçekleştirdiği yine sokak hayvanları için 30 dönümlük bir arazi üzerinde Doğal Yaşam Alanı çalışmalarını yürüttüğüne dikkat çekildi.

Haberin asıl metninde olayın geçtiği yer olarak Elazığ’ın bir ilçesi olarak belirtilmesine rağmen bazı haber siteleri ve sosyal medyada Elazığ Belediyesi’nin hayvan katliamı gerçekleştirdiği yönündeki iddiaların asılsız, mesnetsiz ve tamamen gerçek dışı olduğu vurgulanarak, “İnsanlık dışı bu tür eylemlerle Elazığ Belediyesi’nin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

Açıklamada ayrıca vicdani ve ahlaki hiçbir değerle bağdaşmayan bu tür eylemlerin insanlık adına utanç verici olduğu, Yaradanın bizlere emaneti olan hayvanlara uygulanan böylesi muamelenin hiçbir şekilde kabul edilemez olduğu vurgulandı.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın