F.Ü Öğrencileri Yeşil Bir Çevre İçin Ağaç Dikti

  • Haberin Tarihi: 17 Aralık 2014
  • Bu haber 1002 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü Öğrencileri Yeşil Bir Çevre İçin Ağaç Dikti

Fırat Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan alana ağaç dikimi gerçekleştirdi

Fırat Üniversitesi Kaşgarlı Mahmut Öğrenci Topluluğu, Eğitim Fakültesi, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi ile üniversitede eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler, yeşil bir üniversite için Fırat Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan alana ağaç dikimi gerçekleştirdi.

Fırat Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan Isı Merkezi üstündeki alanda 400 adet ağaç dikimi gerçekleştiren öğrencilere, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Çolak, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Türkoğlu, Kaşgarlı Mahmut Öğrenci Topluluğu danışman hocası Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kaan Yalçın ile Fırat Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığı’nda Orman Mühendisi Yalçın Karaağaçlı eşlik etti.

Ağaç dikimine katılan Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, öğrencilerle birlikte ciddi bir ağaçlandırma faaliyeti gerçekleştirdiklerini belirterek, bugün 400 fidanın toprakla buluştuğunu söyledi. Prof. Dr. Kazez, “ Bu tür organizasyonlar hem Üniversitemizin alanlarında yeni orman veya kreasyon alanlarının şekillenmesi, hemde öğrencilerin ciddi bir sosyaql aktivite içerisinde geleceğe dönük bir fidan dikimi faaliyeti içerisinde olmasını önemsiyoruz“ dedi.

Kaşgarlı Mahmut Öğrenci Topluluğu danışman hocası Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kaan Yalçın ise, kültürümüzde, örfümüzde ve destanlarımızda ağacın çok önemli bir motif olduğunu belirterek, dinimizde de ağacın önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Ağaç dikimine Suriyeli, Azerbaycanlı ve Lübnanlı öğrencilerin de katıldığını belirten Yrd. Doç. Dr. Yalçın, bahar ayında rektörlüğünde destekleriyle bu sayıyı 2 bine çıkaracaklarını belirti.
fıratüniversitesifidan2

fıratüniversitesifidan3

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın