Atan ve Tutan

  • Yazının Tarihi: 15 Aralık 2014
  • Yazar: A.Samet Eren
  • Bu yazı 1356 defa okundu.
  • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Atan ve Tutan

13.haftaya girerken yeni hocasıyla ve geçen hafta almış olduğu flaş galibiyetle morali üst seviyede olan A.Alanyaspor; Giresunspor maçında yalnız 3 puanı değil, aynı zamanda üç önemli oyuncusunu da kaybeden, mental açıdan yıkık bir Elazığspor karşısında mutlak favori olarak gösteriliyordu.

Oyuna istekli ve arzulu başlayan Elazığspor özellikle hücum hattında Murat TOSUN ve Noyan Öz’le girmiş olduğu net gol pozisyonlarıyla rakibine ilk yarıda zor anlar yaşattıysa da sahneye takımın en skorer ismi Mehmet Çakır çıktı, bu sezon atmış olduğu kritik gollerle takımına önemli katkı sağlayan Çakır’ın Alanyaspor’a attığı ilk gol jeneriklik ve akıl dolu plase vuruşuyla kaleci Haydar’ı çaresiz bıraktı. Elazığspor’un güzel oyununu golle süslemesi soyunma odasına moralli gitmesini sağladı.

İkinci yarı başladığında “EYVAH” dedim… “Alanyaspor’un oyuna ortak olma ve eşitliği yakalama adına girmiş olduğu iki net gol pozisyonu, Samsunspor ve Giresunspor maçlarının ikinci yarılarındaki oyun üstünlüğünü ve skoru rakibe kaptırma senaryosu tekerrür eder mi?” diye düşünürken, ligin en tecrübeli ve en uzun boylu kalecisi İveşa, Alanyaspor’a geçit vermeyip, kötü gidişatına da “DUR” dedi…

Mehmet ÇAKIR, Birol’un cezalı olduğu haftada penaltı vuruşunu da golle sonuçlandırması, Elazığspor’un rahatlamasına; Alanyaspor’un da oyundan düşmesine neden oldu. Tabi 3 puanın alınmasında Elazığspor’un orta sahada “OLMAZSA OLMAZLARINDAN” Murat KAYALI hem defansif hem de ofansif oyunuyla takımın adeta “DİNAMOSU” gibiydi.

Özetleyecek olursak: Alanyaspor karşısında ter döken tüm futbolcularımız kusursuza yakın oynayarak, performanslarının üstüne çıktılar. Tabi ki galibiyette başrolde 2 gol ATAN Mehmet ÇAKIR ve TUTAN İveşe’yı gönül rahatlılığıyla söyleyebilirim. Zaten “ATAN VE TUTANIN” iyi olduğu zaman, galibiyet kaçınılmaz olur…

TEBRİKLER ELAZIĞSPOR…

Bir Yorum Yazın