Genel Seçimler Yaklaşırken

 • Yazının Tarihi: 14 Aralık 2014
 • Yazar: Fatih Karakaya
 • Bu yazı 7863 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Genel Seçimler Yaklaşırken

30 Mart yerel seçimler, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri derken 2015’de yapılacak genel seçimlerde iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. Seçim yine Ak Partiyle MHP arasında geçecek. Başbakan Davutoğlu partisinin il kongresine katılarak bir anlamda partisi için Elazığ seçim startını vermiş oldu. Ak Parti’de şimdiden bazı isimler dillendirilmeye başlansa da adaylar henüz nabız yoklama aşamasında. MHP’de de durum bundan farklı değil. Bilal Çoban ve Yavuz Temizer öne çıkan isimler. 2015’de tekrar sandıklar kurulacak ve ahali Ankara’da kendisini temsil edecek vekillerini yeniden seçecek. Seçimden sonra sonuçlar birkaç ay şehirde yankılanacak.

Küskünler, yenilenler…

Bir çoğu kazan kaynatacak, karşı çıkacak biraz aksiyon yaşanacak. Ama sonuç değişmeyecek. Ama asıl yarış seçim öncesi yaşanacak. Bugünlerde tek tük ortaya çıksa da ve kulislerde bazı isimler zikredilmeye başlansa da seçim yaklaştıkça aday adayı enflasyonu yaşanacak.

Onlarca aday çıkacak.

Çılgın projeler havada uçuşacak.

Öyle hizmet sevdalısı adaylar çıkacak ki, aklımızdan şüphe duyacağız. Normalde 2 koyunu otlatamayan adaylar çıkacak ve şehri yönetmeye talip olacak. Muhteşem Süleyman’ın meşhur su kanalını Hazar Gölü’ne bağlayanlar olacak. Melih Gökçek’in Ankara Protokol Yolu; doğalgaz ısıtmalı yolunu referans alıp Gazi Caddesi’ni alttan ısıtmalı yapanlar da, Valifahribey Caddesi’ni Venedik yapanlarda çıkacak. Kimi yazın Elazığ’ı dev vantilatörlerle serinletme sözü verecek, bir başkası Elazığ’ı Büyükşehir yapma vaadi… Sözlerin ardı arkası bir türlü kesilmeyecek.. En kolay yol tercih edilip, herkes birbirini suçlayacak.

İktidar muhalefeti,
Muhalefet de iktidarı.

Peki sonuç;
Söyleyeyim size; Siyaset yine gariban ve yoksul halk üzerinden yürütülecek. Mahalle kahvehaneleri seçim bürolarına çevrilecek. Burada iş isteyene iş, aş isteyene aş vaatleri verilecek. Dönerin son lokmasıyla ayranın son yudumunu denk getirecek kadar aslında zeki olan ahali,ne olduğunu anlayamadan…. Seçim olacak ve bitecek. Her seçimin olduğu gibi, bu seçiminde bir kazananı birde kaybedeni olacak. Kazananlar sevinecek ve ektiklerini biçmeye başlayacak, kaybedenler üzülecek

Ama;
Aldıkları oy ne olursa olsun kaybetmenin hırsıyla bir başka seçimde belediye başkanı, olmazsa bir sonraki genel seçimde milletvekili olurum hayallerinin peşine düşecek. Şayet oda olmazsa meclis üyeliği ,en kötüsü masa başında imza atan bir yetkili olma hayalleri peşinde bu süreç hep devam edecek. Ak Parti, Mhp ve diğer siyasi parti adayları içerisinde memleket aşkıyla bu göreve talip olan , talip olduğu makamdan bir gram bile menfaat beklentisi olmayan aday adaylarını bu yazdıklarımdan tenzih ederim. Sözümüz menfaat peşinde koşanlara. Peki, tüm bu süreçte suç hırsızın mı? Evin kapısını açık bırakan ev sahibinin hiç mi suçu yok? Bu da madalyonun diğer tarafı.

Emmim çağası, bibim torunudur deyip oy kullanan…
Akrabalık bağı olmayanları da iyi adamdır deyip, hemşericilik ayağına Ankara’ya gönderen bizim hiç mi suçumuz yok.

Gün geldi şapka düştü kel göründü ve bu memleket en büyük kazığı bir gülüşüne tav olduğumuz iyi adamlardan yedi. Karar sizin.
Ya iyi adamlara oy verip kazık yiyeceğiz. Ya da işi, ehlini bulup ona teslim edeceğiz.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Kadri
  14 Aralık 2014 15:45

  Kalemine sağlık. Devamını bekliyoruz. Selamlar…

Bir Yorum Yazın