O Karakter Diziden Ayrılıyor!

  • Haberin Tarihi: 12 Aralık 2014
  • Bu haber 2909 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
O Karakter Diziden Ayrılıyor!

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz açıkladı: Şikayetlerin ardından Nuri Gakgo karakteri diziden ayrılıyor

Türk ailesi üzerindeki etkilerini anlatan bir dönem dizisi olan Seksenler’de aymazlık rolünde olan bir oyuncunun hırsızlık yaptıktan sonra “Sen kimsin, nereden geldin?” şeklindeki sorusuna “Ben Elazığ Valisi’yim, Elazığ’dan geldim” diyerek cevap vermişti. Bu durumun Elazığ’ı yanlış bir şekilde lanse etmesi hemşehrilerimizi ve yöneticilerimizi rahatsız etmesinin sonrasında şehrin ileri gelenleri tarafından tepkiler gösterilmişti. Elazığ Belediye Başkanı konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada; ” Her ne sebeple olursa olsun şehrimizi olumsuz etkileyecek, insanlarımız hakkında olumsuz algıların oluşmasına neden olacak bu tür eylemlere gerekli tepkiyi göstermek zorundayız. Hemşehrilerimiz emin olsunlar ki yarından itibaren gerek dizi yapımcıları gerekse dizinin senaristiyle irtibata geçip tepkimizi dile getireceğiz.” şeklinde konuşmuştu.

Olayla ilgili olarak Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak yaptığı açıklamada, kendisinin ilgili diziyi izlemediğini ancak böyle bir olumsuzluk karşısında sessiz kalmalarının da mümkün olmayacağını ifade etmişti. Gösterilen tepkiler ardından RTÜK’e yapılan şikayet doğrultusunda o karakter Seksenler diziden çıkartıldı.

TRT 1’de yayınlanan 80’ler dizisinde Elazığ’ı yanlış gösteren dizi ile ilgili yaptıkları çalışmalara değinen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz; “Biliyorsunuz, dizideki karakter Elazığlı birini canlandırıyordu. Tabiri caizse üç kağıtçı, hırsız birini gösteriyordu. Bu dizinin senaryosu olsa dahi, Elazığ’a yapılmış bir hakarettir. Bizim bunu kabullenmemiz asla mümkün değildir. RTÜK ve TRT’ye şikayetimizi belirttik.

Bugün dizinin yapımcısı olan Birol Güven Bey aradı. Öncelikle benim şahsımda, bütün Elazığlılardan böyle bir karakteri oynattıklarından dolayı özür dilediler. Bu karakterin diziden çıkarıldığını ilettiler. O karakterin oynadığı o sahnenin de yayınlardan ve programlardan çıkarılacağını söylediler.

Başkan Yanılmaz Birol Güven’in ifadelerini şöyle aktardı; “Asla bizim Elazığ’ı ve Elazığlıları üzmek değil. Biz bunu bir karakter olarak gördük. Ancak gördük ki bu oyun Elazığ’ı üzmüştür. Bizde bu karakteri diziden tamamen çıkarıyoruz. O bölümü de arşivlerimizden çıkartacağız. O sahne olmamış gibi olacak’ demiştir. Biz Elazığ’a klasik bir belediye başkanlığı yapmayacağımızı belirttik. Elazığ’ı her problemine el atacağız. Elazığ’ı yüceltecek her türlü işi yapacağız. Elazığ’ı küçük düşürecek her türlü işin de karşısında duracağız. Bedeli ne olursa olsun buna sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

Birol Güven resmi twitter hesabı aracılığıyla da tüm Elazığlılardan özür diledi.
birolgüven

Olayla ilgili diğer haberimizi okumak için tıklayınız.

(haber7)

Bir Yorum Yazın