F.Ü. Öğrenci Konsey Başkanı’ndan Basın Açıklaması

  • Haberin Tarihi: 12 Aralık 2014
  • Bu haber 1680 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü. Öğrenci Konsey Başkanı’ndan  Basın Açıklaması

Fırat Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı Mehmet Ali Çiçek’in vekil sayısının 4’e düşürülmesi ile ilgili yaptığı basın açıklaması

F.Ü. Öğrenci Konsey Başkanı Mehmet Ali Çiçek basın açıklaması yaptı. Çiçek açıklamasında;

“Değerli Basın mensupları, Kıymetli Fırat Üniversiteli Arkadaşlar;

Hepinizin malumudur ki genel seçimlerde seçmen nüfusuyla doğru orantılı olarak şehirlerin vekil sayıları belirlenmektedir. Önümüzdeki genel seçimlerde şu anki tabloya göre Elazığ’ın vekil sayısının beşten dörde düşmesi öngörülmektedir. Bu düşüş tamamıyla şehrin sosyo-ekonomik yapısını, istihdam olanaklarını ve şehre yapılması muhtemel yatırımları etkileyecektir.

Elazığ’ı temsil eden vekil sayısı 5 olursa şehrin genel bütçeden aldığı pay artacak;

Belediye, üniversite ve diğer kurum ve kuruluşların yıllık ödenekleri yükselecek;

Kamuya yapılan hizmetlerde nüfus oranına bağlı olarak iyileştirmeler gerçekleştirilecek;

Ve bunların bütününün ortak bir sonucu olarak üniversite öğrencilerine yönelik daha yaşanılabilir ve sosyo-ekonomik olanakları yüksek bir Elazığ sağlanmış olacaktır. Hiçbir siyasi amaç göstermeksizin tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşların bu aziz şehir için gerekli hassasiyeti göstermeleri samimiyetlerinin bir kriteri olacaktır. Fırat Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak bizim buradan çağrımız ülkemizin diğer şehirlerinden ilimize gelerek eğitimlerini sürdüren arkadaşlarımızın seçmen kayıtlarını Elazığ’a aldırarak yaşadıkları bu aziz şehre bir nebze olsun katkıda bulunmalarıdır.

Bu konuda Fırat Üniversitende okuyan her öğrenci arkadaşımızın gerekli hassasiyeti göstereceğini umuyor ve buradan “Ey Fıratlı kendi geleceğini plânladığın bu şehirde, şehrin geleceğine sahip çık!” diyoruz. Hepinize saygı ve selamlarımızı sunuyoruz.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Bir Yorum Yazın