Kültür Park’a İkiz Lokantalar

  • Haberin Tarihi: 11 Aralık 2014
  • Bu haber 2089 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kültür Park’a İkiz Lokantalar

Elazığ Kültür Park’ta sona yaklaşılıyor

Elazığ Belediyesi tarafından yapımı süren ve tamamlanması durumunda bölgenin en büyük Kültür Parklarından biri olacak olan Elazığ Kültür Park’ta sona yaklaşılıyor. Parkın içerisindeki yapılardan biri olan “İkiz Lokantalar” ise parkın ilgi çekecek mekânlarının başında geliyor.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da yoğun iş temposu içerisinde fırsat buldukça park içerisinde inceleme yapıp ekiplere çeşitli talimatlar verirken, 2 bin 250 m² kullanım alanına sahip olan ikiz lokantalar bir birinden bağımsız olarak iki ayrı yapıda ve iki kattan oluşmakta. Açık ve kapalı alanlarıyla yaklaşık bin kişinin aynı anda kullanabileceği ikiz lokantalar, modern mimariyle inşa edilirken yapının en büyük özelliklerinden birisi de iç kısmında duvarların çok az bir yer işgal etmesi.

Bu sayede ferah ve yeşil dokusu bol nezih bir mekânda, insanlar kültür park manzarasında hem yemek yeme imkânı bulacak hem de güzel bir vakit geçirmiş olacaklar. Kültür Parkta bulunan İkiz Lokantaların dış yüzeyinde ahşap ve traverten malzeme kullanılırken, lokantaların çevresinde bulunan yapay göletler de mekâna doğal bir güzellik katacak.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan ve Kültür Park’ın İstanbul’un fetih yıl dönümü olan 29 Mayıs 2015’te açılışının yapılacağını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Park içerisinde betonarme yapılardan ziyade yeşil alanların çoğunlukta oluğunu ve %61’i yeşil alan olan parkta betonarme yapıların sadece %3.5’lik bir oran teşkil ettiğini belirtti.

Kültür Park ile ilgili haberimizi okumak için tıklayınız.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın