Engelliler Günü Münasebetiyle Program Düzenlendi

  • Haberin Tarihi: 4 Aralık 2014
  • Bu haber 1023 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Engelliler Günü Münasebetiyle Program Düzenlendi

Elazığ Belediyesi ve Engelliler Platformu tarafından 3 Aralık ‘Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle bir program düzenlendi

Programa Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İl Müftüsü Peyami Güngör, Engelli Dernekleri üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Programda engelliler gönüllerince bir gece yaşadılar. Engelli çocuklarla birebir ilgilenen Başkan Yanılmaz, çocukların yoğun sevgisiyle karşılaştı.

Elazığ Engelliler Platformu Sözcüsü Dr. Ömer Deniz, engellilere yönelik desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti. Daha sonra bir konuşma yapan Başkan Mücahit Yanılmaz, engelli olmanın bir tercih olmadığını belirterek, şehri engelsiz hale getirmeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Yanılmaz konuşmasında engellileri bir gün değil, yılın 365 günü kalplerinde hissettiklerini ifade ederek, “30 Mart’tan sonra Belediyemize verilen her inşaat projesinde olmazsa olmaz dediğimiz iki ana unsur var. Biri projelerde otoparkın olması, diğeri ise engelli kardeşimizin binadan evlerine girinceye kadar engelsiz bir şekilde ulaşımlarının temin edilmesidir. Elazığ’ı yollarıyla, kaldırımlarıyla, parklarıyla, yaşam noktalarıyla engelli kardeşlerimiz için engelsiz bir şehir haline getireceğiz” dedi.

Belediye bünyesinde yer alan İşitme Engelliler Spor Kulübü’nün başarılarından mutluluk duyduklarını dile getiren Başkan Yanılmaz, desteklerini sürdüreceklerini kaydetti. Konuşmasında engellilerin toplumsal yaşamda yer almalarının önemine dikkat çeken Başkan Yanılmaz, ihaleye çıkaracakları 7 adet büfe için sadece engellilerin talepte bulunacaklarını söyledi. Gecede son olarak Engelliler Platformu tarafından Başkan Yanılmaz’a kendi resminin bulunduğu bir tablo hediye edildi.
belediyeengellilerlebuluştu7

belediyeengellilerlebuluştu

belediyeengellilerlebuluştu2

belediyeengellilerlebuluştu3

belediyeengellilerlebuluştu4

belediyeengellilerlebuluştu5

belediyeengellilerlebuluştu6
Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın