Elazığ Belediyesi ve ASELSAN Arasında Dev Antlaşma

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2014
  • Bu haber 4438 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ Belediyesi ve ASELSAN Arasında Dev Antlaşma

Elazığ Belediyesi ve ASELSAN arasında “Teknoloji İşbirliği Antlaşması” imzalandı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Suat Bengür arasında imzalanan antlaşmayla, Elazığ gelecekte gerçekleştireceği projelerde, ASELSAN’ın bilgi, birikim ve teknolojisinden yararlanacak.

İmza töreninde konuşan ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Suat Bengür, ASELSAN’ın savunma sanayisindeki tecrübesini, ulaşım, enerji otomasyonu ve güvenlik konularında Elazığ’ın hizmetine sunacaklarını ifade etti. Bengür, “Bizler ekiplerimizle birlikte tecrübemizi güzel şehrimiz Elazığ’a kazandırmak için çeşitli geliştirme projelerinden başlayarak, ileri teknoloji politikaları içeren konuları Elazığımıza kazandırmak için sizlerle beraber güzel işler yapmayı hedefliyoruz. Bu güzel işbirliği antlaşmasını imzalamaktan büyük onur duyuyoruz” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Elazığ, ASELSAN’ın bilgi birikiminden, teknoloji ve ARGE gücünden faydalanacak pilot il durumunda olacak. Elazığ, Türkiye’de teknolojinin uygulanacağı örnek illerden biri olacak. Süreci başlattık, karşılıklı olarak ekiplerimizi oluşturduk. Elazığ’da ASELSAN’ın bilgi gücünü değerlendireceğimiz imkânları ortaya çıkaracağız” dedi. Antlaşma çerçevesindeki ilk projelerinin ELBÜS olacağını kaydeden Başkan Yanılmaz, “Hayata geçireceğimiz elektrikli otobüsler sayesinde hem Elazığ’daki ulaşımı rahatlatacağız, hem de dünyadaki en son teknolojiyle, en lüks şekilde ulaşımı sağlayacağız” diye konuştu.

Hazar Gölü Su Altı AR-GE çalışmaları gibi önemli projeleri olduğunun altını çizen Başkan Yanılmaz, konuşmasında her fırsatı değerlendirebilecekleri yenilenebilir enerjilere de dikkat çekerek, “Bu konuda ciddi çalışmalarımız olacak. Elazığ Belediyesi Araştırma Merkezi tam bir araştırma merkezi olacak. Hemşerilerimiz hangi konulara ağırlık vermemizi isterlerse, o konulara ağırlık vereceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Yanılmaz, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Suat Bengür’e Elazığ tarihinin anlatıldığı başyapıt olan “Harput Yollarında” kitabı ile tescilli Baskil kayısısı hediye etti.
aselsan2

aselsan3

aselsan5

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın