ASELSAN’dan Fırat Üniversitesi’ne Ziyaret

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2014
  • Bu haber 2835 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ASELSAN’dan Fırat Üniversitesi’ne Ziyaret

ASELSAN yetkilileri çeşitli çalışmalar ve incelemeler yapmak üzere Fırat Üniversitesi’ne geldi

Fırat Üniversitesi’ne gelen ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Suat Bengür, Ulaşım Sistemleri Grup Başkanı Seyit Yıldırım, Mühendislik Grup Başkanı Bülent Bilgin, Elektrikli Araç Sistemleri Program Müdürü Ali Murat Topçu ve ASELSAN Danışmanı Mustafa Kayer Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’ı makamında ziyaret ettiler.

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Suat Bengür, Fırat Üniversitesi ile çeşitli çalışmalar yapmak için incelemeler yapmak üzere Elazığ’a geldiklerini belirterek, burada mühendislik alanındaki öğretim üyeleri ile bir araya geleceklerini, yapılacak çalışmalarda neler yapılabilir konularında fikir alışverişinde bulunacaklarını söyledi. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, ziyaretten büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, Fırat Üniversitesi olarak ASELSAN ile çeşitli projeler yapmak istediklerini belirtti.

Ziyaret sonunda Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ günün anısına ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Suat Bengür’e plaket takdim etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Teknokent Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın ile Bilgi İşlem Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Galip Aydın hazır bulundu.
aselsanziyaret

Resim 034

ASELSAN Nedir?
Aselsan A.Ş. (ASELSAN), Askeri Elektronik Sanayi anlamına gelen ASELSAN, 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme cihaz ihtiyaçlarının karşılama hedefiyle kurulmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından kurulmuştur.

ASELSAN, kuruluşundan beri ileri teknolojiye dayalı olarak, programlı bir şekilde müşteri ve ürün yelpazesini artırıp, bugün modern elektronik cihaz ve sistemler geliştiren, üreten, tesis eden, pazarlayan ve satış sonrası hizmetlerini yürüten entegre bir elektronik sanayii kuruluşu haline gelerek büyük başarılara imza atmıştır. ASELSAN tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan yazılı açıklamada, ABD merkezli haftalık Defense News dergisi tarafından belirlenen dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firmasının listelendiği “Top 100” listesinin yayınlandığı bildirildi. Bu derginin araştırmalarına göre geçen sene 74’üncü sırada yer alan ASELSAN’ın bu yıl 67’nci sıraya yükseldiği ifade edildi. 2013 yılı savunma cirosunun yüzde 16,1’lik artışla 1 milyar dolar olarak gerçekleştiği ve cironun yüzde 97,1’inin savunma sanayii faaliyetlerinden elde edildiği bildirildi.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın