Kanser Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

  • Haberin Tarihi: 1 Aralık 2014
  • Bu haber 1075 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kanser Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kanser Danışma Kurulu 2014 yılı toplantısı Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirildi

Dünyada ve ülkemizde sıklığı gittikçe artan kanserin önlenmesine yönelik tedbirlerin alınmasını amaçlayan Kanser Danışma Kurulu 2014 yılı toplantısı 28.11.2014 tarihinde Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirildi.

Kurul Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Rana Betül Atılgan başkanlığında, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Op. Dr. Tamer GÜNDOĞDU, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü, , ildeki üniversite, tüm resmi ve özel kurum ve kuruluş hastanelerinin başhekimleri ve uzman hekimlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi’nin yapmış olduğu çalışmalar anlatıldı. Erken tanı ile önlenebilecek kanserlerde Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi çalışmalarının iyileştirilmesi konusu ve kanser kayıtçılığının önemi vurgulandı. Sağlık çalışanlarının kanser konusunda eğitilmesi ve toplumsal duyarlılığın artırılması için önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan “1-7 Nisan Kanser Haftası” ve “1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” ile ilgili yol haritası çizildi.

kanserdanışma

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın