Elazığ Kalkınma Kurultayı Başladı

  • Haberin Tarihi: 29 Kasım 2014
  • Bu haber 1059 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ Kalkınma Kurultayı Başladı

Elazığ Kalkınma Kurultayı 2. bileşim toplantısı ‘Yeni Elazığ’ sloganıyla başladı

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Fırat Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Elazığ Kalkınma Kurultayı 2. bileşim toplantısı ‘Yeni Elazığ’ sloganıyla başladı.

Kurultayda konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ’ın 2023, 2050 ve 2071 planlarının yapıldığını belirterek, “Biz Elazığ’ın kalkınmasında taşın altına sadece elimizi değil, taşın altına gövdemizi koyduk.” dedi.

Elazığ’ın 2023, 2050 ve 2071 planlarının yapıldığını belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Bütün arkadaşlarımız sadece bir mekanik çalışma değil, bu çalışmanın içine kalbini, gönlünü, hevesini ve arzusunu koymuştur. Biz de Elazığ’ın kalkınmasında taşın altına sadece elimizi değil, taşın altına gövdemizi koyduk. Gövdemizi koymaya da değer. Bu şehrin geleceği, gelişmesi için elbette bütün kurum ve kuruluşlar, bu şehirde yaşayan insanlar, bu şehrin dışında yaşamasına rağmen kalbi bu şehirde atanlar inanıyorum ki kalkınmanın altına bütün gövdelerini koyacaklardır. Bu şehrin potansiyeli var. İnsan Potansiyeli var. Türkiye’de şehirler arası bir anket yapılsa, insan potansiyeli en yüksek illerden biriyiz. Yer altı ve yer üstü zenginliklerimiz var. Dünya’da hiç bir yerde bulunmayan nimetleri rabbim bu şehre nasip etmiş.

Geriye bir şey kalıyor. Bütün bu nimetleri iyi organize ederek güzel bir müzik haline dönüştürmek var. Elazığ’da bu imkan var. Bu imkan çerçevesinde inanıyorum ki Kalkınma Kurultayı’nın 2. birleşimi ile güzel bir orkestra oluşacak ve bu orkestranın yapmış olduğu her çalışma Elazığ’ın kalkınmasında bir değer ifade edecektir” şeklinde konuştu.
kalkınmakurultayı2
Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın