2014 Yılı Akademik Genel Kurulu Yapıldı

  • Haberin Tarihi: 28 Kasım 2014
  • Bu haber 1286 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
2014 Yılı Akademik Genel Kurulu Yapıldı

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı, 2014 yılı Akademik Genel Kurulu’nu yaptı

Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Mavi Salon’da gerçekleşen genel kurula Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özer, dekan yardımcıları, bölüm başkanları ve mühendislik fakültesi öğretim üyelerinin büyük bir çoğunluğu katıldı. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özer, fakülte ile ilgili genel değerlendirmelerde ve bilgilendirmede bulundu.

Bölümlerin akademik durumları ve çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Özer, MÜDEK ile ilgili çalışmaların titizlikle sürdürüleceğini ifade etti. Akreditasyon çalışmalarının Fırat Üniversitesi ve Mühendislik Fakültesi’nin başarısında önemli katkısı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Özer, Mühendislik Fakültesinin performans kriterleri ile ilgili taslak çalışmayı genel kurula katılan öğretim üyeleriyle paylaştı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, sadece bölüm yönetimlerinin değil tüm öğretim üyelerinin bölüm işleri ile ilgili çalışmalara katılması gerektiğini vurguladı. Rektör Prof. Dr. Demirdağ son olarak, idari görevlerin gelip geçici olduğunu ancak üniversitenin hepimizin olduğunu ve taşın altına herkesin elini koyması gerektiğini sözlerine ekledi. Soru-cevap bölümünde öğretim üyeleri dilek ve isteklerini ifade ettiler. Mühendislik Fakültesi’nin başarısının devamı konusundaki dilek ve temennilerle genel kurul başarılı bir şekilde sona erdi.
mühendislikfakültesiakademik2

mühendislikfakültesiakademik3
Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın