Palu’da KETEM Toplantısı Yapıldı

  • Haberin Tarihi: 26 Kasım 2014
  • Bu haber 1136 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Palu’da KETEM Toplantısı Yapıldı

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Basın ve Halka İlişkiler Birimi, Palu Toplum Sağlığı Merkezi’nin faaliyetleri ile ilgili bir açıklama yaptı

Palu ilçesinde yaşayan bayanların Palu Toplum Sağlığı Merkezi, aile hekimleri ve KETEM Birimi tarafından düzenlenen eğitim ve tarama faaliyetlerine daha etkin katılım sağlamaları amacıyla ilçede ikamet eden toplum önderlerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet Fatih ÇİÇEKLİ’nin himayesinde yapılan toplantıya Palu Merkez ve Beyhan Beldesi’nde görevli muhtarlar, imamlar ve vaizler katıldı. Palu Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Büşra CENGİZ tarafından toplantıda koruyucu hekimlik, kanserde erken teşhisin önemi ve KETEM Biriminin faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

KETEM Biriminin faaliyetleri ile ilgili olarak açıklamada şu bilgiler verildi: “Aile hekimleri, Toplum Sağlığı Merkezi ve KETEM Birimi çalışanlarının organizesi ile ilçede yaşayan bayanlar Aile Sağlığı Merkezi’nde bir araya geliyorlar. İl merkezinde kurulmuş olan KETEM çalışanları vatandaşların toplandığı aile sağlığı merkezine geliyorlar. Aile Sağlığı Merkezi’nde yapılabilecek olan tetkik, tedavi ve eğitimler orada veriliyor. Daha sonra belirli cihazların gerekli olduğu tetkik, tedavi ve eğitimler için uygun yaş aralığındaki kişiler Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından gönderilen araçlarla il merkezinde bulunan KETEM Birimine götürülüyor. KETEM Biriminde yapılan işlemlerden sonra kişiler araçlarla tekrar ikamet yerlerine götürülüyor. Yapılan bu işlemler için hiçbir ücret alınmıyor. Burada amacımız kanserlere erken evrede tanı koyulması, kişilerin tedavi olabilmeleri ve sevdikleri ile daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı yaşam sürmelerinin sağlanmasıdır.”
paluketem
Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın