Elazığspor Umut’lu

  • Yazının Tarihi: 25 Kasım 2014
  • Yazar: M.Akil Avcı
  • Bu yazı 9966 defa okundu.
  • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Elazığspor Umut’lu

Elazığspor her geçen gün kendinin üstüne çıkmaya devam ediyor. Geçen hafta Bucaspor karşısında 3-0 mağlup oldu Elazığspor ama araya giren milli maç arasında toparladı kendini. Bu hafta kendi saha ve seyircisi önünde ligin yeni ve bence en tehlikeli takımını konuk etti.

Altınorduspor, ligin en genç takımlarından. Muazzam bir şekilde yatırım yapılıyor Altınordu’da. Kadrosu çok sağlam ve gelecek vaad ediyor. Elazığspor ise kariyeri başarılarla dolu ama son yıllarda düşüşte olan formsuz futbolcuların ağırlıkta olduğu bir ekip. Elazığspor maça iki tane herkesçe genç denilen ama bana göre çömez futbolcuyla başladı. Biri Mücahit diğeri Umut. İkisi de acemiliklerini fazlasıyla belli ettiler ama belli ettikleri başka bir şey daha vardı; “Umut vaad ediyorlar”. Bu iki futbolcu da ham, eğer pişerlerse ve ahlaklarından ödün vermezlerse çok iyi yerlere gelebilirler.

Gelelim maça; Çok iyi bir ilk yarı değildi. İkinci yarı Utku, Umut’un kalenin önünde gol atmak yerine pas vermesiyle Elazığspor ateşlendi. Taraftarını da arkasına alan Elazığspor baskılara devam etti. Çok geçmeden de goller geldi. Son dakikalarda Mehmet Çakır’ın yaptığı penaltıyı eski Elazığsporlu Göksu gole çevirdi. Golden sonra sevinmemesi hatta tepki bile vermemesi Göksu’nun yaptığı bir vefa örneğiydi. Maç sonu Murat Kayalı’nın formasındaki Elazığspor armasını öpmesi de başka güzel bir şey.

Elazığspor bu maçta sadece 3 puan mı kazandı? Hayır tabi ki. Elazığspor bu maç 3 puanın yanında 2 genç futbolcuyu kazandı, takım oyunuyla ve taraftarıyla her şeyin üstesinden gelebileceğini öğrenmiş oldu.

Bir Yorum Yazın