Gençliğimizin Sonu Nereye Gidiyor?

  • Yazının Tarihi: 23 Kasım 2014
  • Yazar: Mustafa Karşı
  • Bu yazı 1117 defa okundu.
  • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Gençliğimizin Sonu Nereye Gidiyor?

Her kesimden ve her görüşten insanın sorunu haline gelen bir gerçek vardır. Altını kalın bir çizgiyle çizerek belirtmemiz gereken bu gerçek toplumumuzun her kesimini ilgilendiren konudur ve düzeltilmesi gerekir.

Geleceğimizin teminatı gençliğimizde son zamanlarda hızla artan ahlaksızlık, edepsizlik ve sayabileceğimiz birçok uygunsuzluk toplumun her kesimini ilgilendiren ve düzeltilmesi gereken gerçektir. Bugün televizyonun ve internetin gençliğimiz üzerindeki olumsuz etkileri apaçık ortadır. Tv ekranları başında, pc ekranları karşısında zaman israfı yaparak beynini öldüren gençler yetişmektedir. Gençliğimiz için faydalı gibi görünen teknoloji, kültürel değerlerimizden gelenek göreneklerimizden ve İslamiyet’ten hızla uzaklaştıran nesil yetiştirdiği unutulmaması gereken bir gerçektir. Sözde akıllı telefon olarak bilinen ürünler sayesinde akılsız neslin yetiştiği göz ardı edilmektedir.

Günümüzde internet kafeleri, çay ocaklarını, kafeteryaları, iddia bayilerini, oyun salonlarını, stadyumları hınca hınç dolduran gençlerin geleceğinin ne derece sağlıklı olabileceği düşünülmesi gereken bir noktadır. Günümüzde madde bağımlılığı ilkokul düzeyine ulaşmışsa, okul çıkışına gelen velilerin sayısı öğrenci sayısına ulaşmışsa ülkemizde gençliğimizin geleceği için sağlam bir adım atılmadıkça geleceğimizin teminatı gençlerimizin kötü alışkanlıklarına engel olunamıyorsa bir lise öğrencisi eğitim yuvasına bıçakla gelebiliyorsa, eğitim-öğretim ticaret konusu olmuşsa; yetkililerin bu noktada kendini sorgulamaları gençlerimizin bu durumunu düşünmeleri ve düşünmekle kalmayıp bu düzeltilmesi yolunda adım atılmalıdır.

Ülkemizin her bir noktasında aleni olarak gençlerimizin uygunsuz hareketler sergilemesi içler acısı bir durumdur. Kızıyla erkeğiyle gençliğimizin sonu nereye gidiyor? Her bir ferdin kendine sorması ve bu noktada kendini sorgulaması gerekir.

Bir Yorum Yazın