Belediye Ekiplerinden 48 Saatlik Aralıksız Çalışma

 • Haberin Tarihi: 23 Kasım 2014
 • Bu haber 1307 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Belediye Ekiplerinden 48 Saatlik Aralıksız Çalışma

P1,P2 ve P3 pompa istasyonlarında çalışmalar tamamlandı

Şehre daha temiz ve daha sağlıklı su ulaştırmak adına Elazığ Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ekipleri tarafından cumartesi günü sabahın erken saatlerinde başlayan çalışmalar 48 saat aralıksız bir şekilde devam ederken, P1 P2 ve P3 pompa istasyonlarında yapılan tadilat ve temizlik çalışmaları sona erdi. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’da gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren çalışmaları yerinde inceledi.

Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Çalışmalar sonrasında İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ekiplerinin P2 ve P3 pompa istasyonları arasında onarım, P1 ve P2 pompa istasyonları arasındaki ana şebeke tahliye hattındaki su kaçağının tamiratı, P1 pompa istasyonunda kök hücre bakımı ve klorlama ünitesinin yenilenmesini gerçekleştirdiği belirtildi. Açıklamada ayrıca bundan sonra oluşabilecek önemli su arızalarındaysa şehrin tamamında su kesintisi yaparak onarım çalışması yapmak yerine, kesintileri mahalle bazına indirip bölgesel bir çalışma gerçekleştirmek için 30 ayrı noktaya ana vana yapıldığı kaydedildi.

Vatandaşların su kesintisinden daha fazla etkilenmemesi adına ekiplerin çalışmalarını akşam saatlerinde yerinde inceleyen ve konuyla ilgili Birim Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcısı’ndan bilgiler alıp çeşitli talimatlar veren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden çalışmaları takip etti.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • YAHYA
  23 Kasım 2014 15:44

  Çalışma yapılması güzel ama iki gün susuz kaldık pek iyi olmadı.

Bir Yorum Yazın