Cerrahi Derneği Bölgesel Toplantısı Yapıldı

  • Haberin Tarihi: 22 Kasım 2014
  • Bu haber 1029 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Cerrahi Derneği Bölgesel Toplantısı Yapıldı

“Türk HPB Cerrahi Derneği Elazığ Bölgesel Toplantısı” Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapıldı

Türk Hepato-Pankreato-Bilier Cerrahi Derneği ile Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Türk HPB Cerrahi Derneği Elazığ Bölgesel Toplantısı” Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Elazığ’da yapıldı.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Türk Hepato-Pankreato-Bilier Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Osman Abbasoğlu, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yavuz Selim İlhan, öğretim üyeleri ve çeşitli üniversitelerden çok sayıda cerrah katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Türk Hepato -Pankreato – Bilier Cerrahi Derneği Bölgesel toplantısının Fırat Üniversitesi’nde yapılmasından dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, Cerrahi alanda son yıllarda yaşanan gelişmelerin oldukça hızlı şekilde ilerlemekte olduğunu söyledi.

Bu tür toplantıların belirli aralıklarla düzenli olarak yapılmasının çok faydalı olacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “Bu tür toplantıların bilgi tazelenmesi ve güncellenmesi açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Bu toplantının başta cerrah arkadaşlar olmak üzere çok faydalı geçeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Türk Hepato-Pankreato-Bilier Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Osman Abbasoğlu da, dernek olarak bölgesel toplantılara büyük önem verdiklerini belirterek, Fırat Üniversitesi’ne toplantılarına vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından toplantıya katılan bilim insanları tarafından, Safra Yolu Yaralanmaları, Karaciğer ve Safra Yolları, Akut Pankreait, Minimal İnvaziz HPB Cerrahisi konularında çeşitli bildiriler sunuldu.

Bir Yorum Yazın