Bakandan Stadyum Açıklaması !

 • Haberin Tarihi: 18 Kasım 2014
 • Bu haber 2994 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bakandan Stadyum Açıklaması !

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yeni statlar konusunda açıklamalar yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2015 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ nda milletvekillerinin yapımı süren veya yapılması düşünülen statlarla ilgili sorularını yanıtladı. Ancak ne acıdır ki Elazığ’a stadyum yapımı 2015 yılı bütçesinde yine yok. Üzücü olan ise geçen gün Elazığ milletvekilleri ve Belediye Başkanı, Bakan Akif Çağatay Kılıç’ı makamında ziyaret etmiş ve Elazığlı futbol severlerin yapılmasını istediği yeni stadyum konusunda tek bir cümle dahi etmemesi. Liglerde Profesyonel takımı olmayan Hakkari ilinin bile 2015 bütçesine dahil edildiği bir ortamda, Elazığ’ın halen daha bütçeye dahil edilmemesi Elazığ’ın sahipsiz olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Bakanın  bazı illerdeki stadyum çalışmaları hakkındaki açıklamaları ;

ANKARA

Akif Çağatay Kılıç, Ankara’ya yapılması planlanan yeni stadyumla ilgili, “Benim ümidim şu yönde ki, 2015’te artık bu işin adını, cismini koyup yolumuzda yürümek istiyorum” dedi. Bir soru üzerine, Ankara’nın, yeni bir stadyuma ihtiyacı olduğuna dikkati çeken Kılıç, “Yapılan bir çalışma, belirlenen bir alan var, bununla ilgili yakın zamanda da Büyükşehir Belediye Başkanımızla bir görüşmemiz oldu. Değerlendirilebilecek başka unsurlar da mevcut” diye konuştu.

Ümidinin, 2015’te artık bu işin adını ve cismini koyma yönünde olup, yollarında yürümek istediklerini dile getiren Kılıç, “Gerçekten de Ankara’nın stat konusunda bir çözüme ihtiyacı olduğu konusuna katılıyorum. Ancak son kararı verebilmiş değiliz Çünkü yerle ilgili bazı çekinceler var, en iyi olabilecek şeyi çıkartmak için uğraşıyoruz şu anda” ifadelerini kullandı.

İZMİR

Kılıç, İzmir’deki stat çalışmalarıyla ilgili de bu ile stat yapmamak gibi bir düşüncelerinin olamayacağına değinerek , “Atatürk Stadı şu anda kullanımda. Bakımı bitmiş durumda, bu hafta da maç oynandı orada” dedi.

Alsancak Stadı için verilen raporun ise çok açık olduğunu ifade eden Bakan Kılıç, “O rapora istinaden başka bir şey yapmak mümkün değil. Rapor, buranın güçlendirmeye elverişli olmadığını açık ve seçik olarak ortaya koymuş durumda” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıç, Alsancak Stadı’nın yerinin, yine spor alanı olarak kalacağını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “O işe bakıp, yolumuza ona göre devam edeceğiz. Ancak Göztepe ve Karşıyaka’daki statlarla da alakalı olarak herkes farklı bir şeyler söylüyor. İzmir’in bu noktadaki eksikliğini gidermek konusunda bir çekincemiz, bir ön yargımız yok. AK Parti hükümetleri döneminde İzmir’e çok ciddi yatırımlar yapıldı, bizim de farklı bir düşüncemiz yok ama gerçekten sürekli farklı bir şey geliyor karşımıza. Oturacağız konuşacağız, bunu çözeceğiz. Ancak bu noktada bizim de İzmir tarafından desteklenmemiz gerekir. Oturup da iş yapmaya çalışanlara da lütfen yardımcı olun, önümüzü açın.”

MERSİN

Bakan Kılıç, Mersin Stadı’nın ise zemin düzenlenmesinin yapıldığını, bitmiş durumda olup son kontrollerinin gerçekleştiğini anlatarak, “Garanti olsun diye dikkatli gidiyor arkadaşlar. Aralık ayının başında ümidim odur ki, Mersin İdmanyurdu statta oynayabilecek” dedi.

HAKKARİ

Hakkari’de yıkılan stadın yerine yapılması beklenen yeni statla ilgili de Kılıç, “Önümüze bir yer gelmiş şekilde. Son incelemeleri yapılıyor. Çok ciddi yol katettiğimiz bir durum var. Son aşamaya geldik, nasip olursa en kısa zaman içinde ki bu yakın bir zamandır, Hakkari’nin stat konusunu çözeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Komşu İl MALATYA ; 

Spor Toto 2. ligde mücadele eden Yeni Malatyaspor için yapılan stadyum bitmek üzere. İşte 25 bin kişi kapasiteli 75 Milyon TL’ ye mal olan, İnönü Üniversitesinin karşısındaki Malatya Arena Stadyum inşaatının son hali…

rrrr

kkkk

Haber: Talha KAYALI

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Şeref
  18 Kasım 2014 17:41

  Elazığ’a müstahaktır hiç sızlanmayın oylar gene AKP ye şaşırmayın sakın

 • Mehmet
  18 Kasım 2014 20:49

  ALLAH olan bitenleri çok iyi görüyor bakalım neyleyecek bizlerde görecğiz İnşeALLAH AMİN.

Bir Yorum Yazın