Vali Koçak O Diziyi Mahkemeye Veriyor!

 • Haberin Tarihi: 17 Kasım 2014
 • Bu haber 9636 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Vali Koçak O Diziyi Mahkemeye Veriyor!

TRT Televizyonlarında yayınlanan dizide Elazığlı bir karakteri canlandıran oyuncunun Elazığ’ı aşağılayıcı sahneleri sergilemesi şehrin yerel yöneticilerini harekete geçirdi

TRT 1’de Senaristliğini Birol GÜVEN ve Murat ARAS’ın yaptığı ”Seksenler” Dizisi’ndeki Elazığlı bir tiplemenin ”hırsız” olarak lanse edilmesi hemşerilerimizi ayaklandırdı. Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak dizi için dava açma hazırlığına başladıklarını açıkladı.

Konuyu gündemine alan Elazığ Valisi Ömer Faruk KOÇAK gerekirse şehir adına dava açarız dedi.

“BEN ELAZIĞ VALİSİYİM”

TRT 1 kanalında 24 Ocak 2012’den itibaren yayınlanan Türkiye’nin 32 yıllık geçmişinin ve değişiminin, klasik bir Türk ailesi üzerindeki etkilerini anlatan bir dönem dizisi olan Seksenler’de aymazlık rolünde olan bir oyuncunun hırsızlık yaptıktan sonra kendisine yöneltilen “Sen kimsin, nereden geldin?” şeklindeki sorusuna “Ben Elazığ Valisi’yim, Elazığ’dan geldim” diyerek cevap verdi. Bu durumun Elazığ’ı yanlış bir şekilde lanse etmesi hemşehrilerimizi ve yöneticilerimizi rahatsız etti.

YANILMAZ; TEPKİMİZİ KOYACAĞIZ

Bu konunun önemli olduğunu belirten Elazığ Belediye Başkanı da yapmış olduğu açıklamada; “Ben bu diziyi beğenerek izliyorum ama bahsettiğiniz sahneyi kaçırmış olmalıyım.” diyerek şunları söyledi: Her ne sebeple olursa olsun şehrimizi olumsuz etkileyecek, insanlarımız hakkında olumsuz algıların oluşmasına neden olacak bu tür eylemlere gerekli tepkiyi göstermek zorundayız. Hemşehrilerimiz emin olsunlar ki yarından itibaren gerek dizi yapımcıları gerekse dizinin senaristiyle irtibata geçip tepkimizi dile getireceğiz.

OLUMSUZ HER ETKİNİN KARŞISINDA OLURUZ

Aynı tepkiyi kendilerinin de göstereceklerini söyleyen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ ise yaptığı açıklamada ETSO olarak Elazığ’ın tanıtımını olumsuz yönde etkileyen her şeyin karşısında olacaklarını ifade etti.

Elazığ STK Platformu Dönem Başkanı ve ETSO Meclis Başkanı’nın da gösterilecek tepkiye destek vereceklerini söyledikleri konu ile ilgili son noktayı da Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak koydu.

KOÇAK; SESSİZ KALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL

Koçak yaptığı açıklamada, kendisinin ilgili diziyi izlemediğini ancak böyle bir olumsuzluk karşısında sessiz kalmalarının da mümkün olmayacaklarını ifade etti.

Bizler Elazığ’ımızın daha hangi değerlerini gün yüzüne çıkartır şehrimizin daha hangi özelliklerini tanıtırız diye çaba sarf edip bir turisti bile şehrimize getirmenin yollarını ararken izlenme oranı yüksek olan bir dizide Elazığ’ın tanıtımını olumsuz yönde etkileyecek ne bir diziye ne de bir role sessiz kalamayız diyen Vali Koçak şunları kaydetti:

ŞEHİR ADINA DAVA AÇILACAK

Bir şehrin kalkınmasında o şehrin tanıtımı çok büyük önem arz etmektedir. Bizler burada şehrimizi nasıl tanıtır daha fazla turisti nasıl şehrimize getiririz diye toplantılar üzerine toplantılar yaparken şehrimizi olumsuz etkileyecek her türlü eylemin karşısında oluruz. Gerekirse en kısa zamanda Elazığ adına bu dizi hakkında dava açacak ve en azından o tür sahnelerin bir daha oynatılmaması için takipçisi olacağız.

VALİ KOÇAK KONUYLA İLGİLİ OLARAK HAREKETE GEÇTİ

Konuyla ilgili ‘Dava açacak mısınız?’ şeklinde sorulan bir soruya da Vali Koçak evet açacağız cevabını verirken Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz başta olmak üzere şehrin diğer yöneticileri de Vali Koçak’la birlikte hareket edeceklerini belirttiler.

(yeniufuk)

Bu yazıya 9 Yorum Yapıldı.

 • Meftune
  17 Kasım 2014 21:21

  Bütün hemşehrilerimiz, RTÜK ‘ün 4441178 veya sadece178 numaralı telefona şikayet için telefon açabilirler. Dava süreci uzun bir süreçtir. Minik Gakko’nun hemen diziden çıkmasını istiyorsak vakit kaybetmeden bütün Elazığlılar RTÜK’ şikayet hattının arayarak bombardımanına tutabilirler.

 • murat
  17 Kasım 2014 22:56

  RTÜRK KAÇINCI BÖLÜMÜNDE OLDUGUNU SORUYO

 • uğur gürtürk
  18 Kasım 2014 00:02

  4 Kasım 2014 tarihli 131.bölüm 50-52. dakikalar arasında izlerseniz görürsünüz. İlginiz için tüm hemşehrilerim ve portalımız adına teşşekkür ederim

 • gazi
  17 Kasım 2014 23:15

  bende bi ELAZIĞLI vatandaş olarak haberi okuyunca çok ama çok üzüldüm bukadar pişkin bi okadar terbiyesizce sarfetme cürretinde kelimeyi rol gereği olsada bile sarfetmiş biri yada birileri ne sanatcı nede oyuncu vede sinamacı yönetmen senarist olamaz olmayıda hak etmiyodur ben güzelim memleketim gakkoşlar diyarı ELAZIĞIMI ismini kötü ye kullanılmasını kınıyorum umuyorum ki gerek TRT gerek RTÜK gereken cevabını kendi si bizzat vercektir ki takipçisiyizdi biz ELAZIĞLI LAR bütün hemşerilerim umarım gerken yasal siteden veya e mailinden herhangi iletişim yoluyla takipçisi olacaktır sayın valimizin sonunakadar destekçisiyizdir.

 • fuat
  18 Kasım 2014 22:16

  acaba rtük başkanı Elazığlı hasan tahsin Fendoğlu bu dizi için ne diyor merak ediyorum

 • Hasan
  22 Kasım 2014 08:12

  O vali istifa etsin bence! Şehrin sorunlarıyla ilgileneceğine ve çözüm üreteceğini böyle şeylerle devletin makamını işgal ettiğinden.

 • elmas
  9 Aralık 2014 23:11

  birebir benim kayın..

 • Başkan Yanılmaz’dan Müjde! | Kanal Elazığ::..Elazığ Haberleri
  10 Aralık 2014 17:03

  […] Seksenler Dizisi ile ilgili ayrıntıların yer aldığı haberimize ulaşmak için tıklayınız. […]

 • O Karakter Diziden Ayrılıyor! | Kanal Elazığ::..Elazığ Haberleri
  12 Aralık 2014 11:27

  […] Olayla ilgili diğer haberimizi okumak için tıklayınız. […]

Bir Yorum Yazın